Co św. Jan Paweł II mówił o Niezłomnych? Przypomniano ważne słowa Ojca Świętego

/ By Bundesarchiv, B 145 Bild-F059404-0019 / Schaack, Lothar / CC-BY-SA, CC BY-SA 3.0 de [edit], https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38478464

  

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy niepodległości, z których wielu zakończyło swoje życie w kazamatach komunistycznych więzień. To o nich już w 1994 r., kilkanaście lat przed ustanowieniem święta ku ich czci, upomniał się papież-Polak, św. Jan Paweł II. - Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami także "polskich" instytucji i służb bezpieczeństwa, pozostających na usługach systemu przyniesionego ze Wschodu - mówił papież 18 maja 1994 pod Monte Cassino.

Te ważne słowa papieża-Polaka przypomniało Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. 

- Do wspomnienia o zwycięstwie pod Monte Cassino trzeba więc dołączyć dzisiaj prawdę o wszystkich Polakach i Polkach, którzy w rzekomo własnym państwie stali się ofiarami totalitarnego systemu i którzy na własnej ziemi oddali życie za tę samą Sprawę, za którą oddawali życie Polacy w roku 1939, potem podczas całej okupacji i wreszcie pod Monte Cassino oraz w Powstaniu Warszawskim. Trzeba wspomnieć wszystkich zamordowanych rękami także 'polskich' instytucji i służb bezpieczeństwa, pozostających na usługach systemu przyniesionego ze wschodu. Trzeba ich przynajmniej przypomnieć przed Bogiem i historią, ażeby nie zamazywać prawdy o naszej przeszłości w tym decydującym momencie dziejów. Kościół wspomina swoich męczenników w martyrologiach. Nie można dopuścić do tego, żeby w Polsce współczesnej, nie zostało odtworzone martyrologium Narodu Polskiego. Taka jest cena, jaką zapłaciliśmy za naszą dzisiejszą Niepodległość

- mówił św. Jan Paweł II 18 maja 1994 pod Monte Cassino, w 50. rocznicę zwycięskiej bitwy stoczonej przez żołnierzy II Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa.

Dopiero 17 lat po tych słowach papieża w Polsce ustanowiono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, walczących do końca o wolną Polskę. 

Dziś w biskup pomocniczy katowicki Adam Wodarczyk w homilii wspomniał jednego z Wyklętych, ppłk. Łukasza Cieplińskiego "Pługa", w rocznicę zamordowania przez komunistów którego, obchodzimy dzień pamięci o Żołnierzach Niezłomnych. 

- Niezłomni bohaterowie ciągle wydają owoce, może nawet coraz bardziej - one są dojrzałe, okazałe (…). Są dla nas wspaniałymi przewodnikami tego, jakimi mamy być ludźmi - zakorzenionymi w Bogu, w miłości do ojczyzny, dla której warto nawet - jeśli trzeba - życie oddawać

- powiedział bp Wodarczyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biskup katowicki wspomniał bohaterskiego Niezłomnego

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: warszawa.mazowsze.pl, Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemcy naprawdę mają dość imigrantów. Będą ich zawracać na granicy?

/ Freedom House/domena publiczna

  

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer zapowiedział, że jeżeli kanclerz Angela Merkel nie zdoła jeszcze w czerwcu wypracować kompromisu z Unią Europejską w sprawie migracji, to władze RFN muszą mieć prawo do zawracania imigrantów na granicy.

Jak zaznaczył Seehofer na konferencji prasowej w Berlinie, kierownictwo jego partii, bawarskiej CSU, jednomyślnie uznało, że imigranci, którzy złożyli już wniosek o azyl w innym kraju Unii Europejskiej, muszą być zawracani od granicy Niemiec.

W podjętej dziś uchwale zarząd CSU wyraził pełne poparcie dla planu Seehofera w sprawie imigracji. 

 CDU i CSU zgodziły się, że mają wspólny cel dotyczący lepszej organizacji kwestii migracji i znacznego ograniczenia liczby imigrantów wjeżdżających do Niemiec - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Dodała, że CDU i CSU wspierają plan zaprezentowania planu migracyjnego ministra spraw wewnętrznych, jednak jej zdaniem bezprawne odsyłanie ludzi na niemieckich granicach może doprowadzić do "efektu domina".

Według Merkel spór dotyczący migracji między niemieckimi partiami chadeckimi "to poważna debata", ale zapewniła, że chce współpracować z CSU.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl