Taki poziom reprezentuje Wałęsa. Prof. Cenckiewicz celnie podsumował TW „Bolka”

Lech Walesa; Fotomag/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Skandaliczny fotomontaż zamieścił na swoim profilu na Facebooku Lech Wałęsa. To przerobione zdjęcie Kim Dzong Una, przywódcy Korei Północnej, z twarzą Jarosława Kaczyńskiego, opatrzone dodatkowo napisem. Wpis spotkał się z ostrą reakcją internautów. Odniósł się do niego m.in. prof. Sławomir Cenckiewicz.

Lech Wałęsa słynie z zamieszczania specyficznych postów na swoim acebookowym profilu. Wiele z nich dotyczyło jego kontaktów z esbecją, w których były prezydent twierdził, że nie wspólpracował z komunistycznymi służbami. Zmieniał przy tym wersje tak, że nawet jego zwolennicy nie byli w stanie go bronić.

Czytaj więcej: Najnowsza wersja Wałęsy ws. „Bolka”. I cięty komentarz prof. Cenckiewicza

Tym razem Wałęsa postanowił uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego. Zamieścił na Facebooku obrzydliwy fotomontaż, na którym widać twarz prezesa Prawa i Sprawiedliwości wpasowaną w zdjęcie Kim Dzong Una. Największa kanalia i zdradziecka morda głosi napis poniżej. Z tyłu widać plakat z przekreślonym logo PiS.

Wałęsa wpisał się w jednym z komentarzy pod postem.

Cała sprawa TW Bolka wykonana z Kaczyńskimi sięgnęli nawet po Kiszczaka i Kiszczakową zatrudnili w IPN A Gwiazdę.K.Wyszkiwskiego i innych moich wrogów by wyszukali i dopasowali dokumentację. Z teczek podrobionych SB i agentów ze Stoczni zmontowali teczkę Bolka i podłożyli to P. Kiszczakowej za obiecaną emeryturę.Kanalie to za mało

stwierdził.

Fotomontaż skomentował na Twitterze Sławomir Cenckiewicz, jeden z historyków badających przeszłość Wałęsy, współautor głosnej pracy „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii” i autor książki „Wałęsa. Człowiek z teczki”

Post byłego prezydenta doczekał się wielu komentarzy. Nie takich jednak, jakich by sobie zapewne Wałęsa życzył.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
"Zrobimy wszystko aby nigdy nie…

"Zrobimy wszystko aby nigdy nie…

Prymas Polski odebrał Betlejemskie Światło…

Prymas Polski odebrał Betlejemskie Światło…

Putin dziękował Trumpowi. Amerykanie…

Putin dziękował Trumpowi. Amerykanie…

Kraków: Tłumy wzięły udział w wigilii na…

Kraków: Tłumy wzięły udział w wigilii na…

Stolica dusi się w smogu

Stolica dusi się w smogu

"Zrobimy wszystko aby nigdy nie strzelano do własnych obywateli"

/ twitter.com/@MiastoGdynia

Zróbmy wszystko, aby nigdy więcej nie wydawano rozkazów strzelania do własnych obywateli, aby nikt przeciwko własnemu narodowi nie wyprowadzał wojska na ulicę – zaapelował szef gdańskiej Solidarności, Krzysztof Dośla podczas obchodów rocznicy Grudnia'70 w Gdyni.

W Gdyni podczas drugiej, popołudniowej części obchodów 47. rocznicy Grudnia'70 pod Pomnikiem na Placu Wolnej Polski nieopodal Urzędu Miasta przewodniczący zarządu regionu gdańskiego Solidarności, Krzysztof Dośla zaapelował do zgromadzonych kilkuset osób:

„zróbmy wszystko aby nigdy więcej nie dochodziło do zbrodni, aby nigdy więcej nikt przeciwko własnemu narodowi nie wyprowadzał wojska, czy jakichkolwiek innych służb na ulicę. Aby nigdy więcej nie wydawano rozkazów strzelania do własnych obywateli”.

Abyśmy nie musieli wznosić kolejnych krzyży, budować kolejnych pomników poświęconych bohaterom, którzy przelali krew za godność człowieka, za suwerenną, wolną ojczyznę – mówił Dośla.

- Nie chcielibyśmy, aby ta lista odczytywana w apelu poległych jeszcze kiedykolwiek się wydłużała, aby na niej przybywały nowe nazwiska – mówił.

Zaznaczył, że „najlepszym strażnikiem tego, aby tak się nie działo jest nasza pamięć i to co uda się nam przekazać naszym następcom”.

Podczas uroczystości pod Pomnikiem na Placu Wolnej Polski nieopodal Urzędu Miasta w Gdyni złożono wieńce i kwiaty pod pomnikiem, odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Popołudniową część obchodów rocznicy Grudnia'70 poprzedziła msza w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie pochód główną ulicą Gdyni, Świętojańską, pod pomnik przed magistratem. Wzdłuż całej trasy przemarszu ustawiono zapalone znicze.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl