Nie bać Tuska! Osiem gwiazdek zdechło, czas na bunt przeciwko obecnej władzy » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Beata Szydło: Zmiana traktatów UE uderzy w codzienność każdego z nas

- Wygraliśmy po raz kolejny wybory. Chcemy zatem, jako największe ugrupowanie, które uzyskało najwyższe poparcie, stworzyć rząd. Mamy program, mamy zaufanie Polaków, proponujemy współpracę. Czy będzie to możliwe? Zobaczymy. To kwestia odpowiedzialności polityków opozycji, którzy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcą realizować pozytywny program dla Polski i wejść z nami w koalicję, czy chcą odwetu i firmowania rządu, na czele którego stoi polityk, którego ugrupowanie przegrało wybory po raz trzeci z rzędu, ale za wszelką cenę, dla swoich partykularnych interesów chce przejąć władzę – powiedziała w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" europosłanka PiS Beata Szydło.

Beata Szydło
Tomasz Hamrat

Zmiany w unijnych traktatach

Beata Szydło podkreśla, że planowane zmiany w traktatach unijnych, takie jak przekazanie Brukseli kompetencji w obszarach bezpieczeństwa, ochrony granic, podatków, zdrowia publicznego czy edukacji, nie są konieczne dla przyjęcia nowych państw członkowskich, w tym Ukrainy i Mołdawii. Podkreśla, że Polska popiera akcesję tych państw do Wspólnoty, ale nie na koszt ograniczenia suwerenności państw członkowskich.

"Najistotniejsza zmiana dotyczy prawa weta. Dzisiaj państwa członkowskie mają prawo wetować decyzje Rady Europejskiej w kluczowych dla siebie sprawach, jeżeli godzą one w ich interesy"

– mówi Szydło.

Jak podkreśla, to prawo jest gwarancją zachowania podmiotowości przez państwa członkowskie w procesie decyzyjnym. Zmiany te będą wpływać na codzienne życie mieszkańców UE i na suwerenność państw członkowskich.

"Czy korzystniejsze jest, aby o tym, czego uczą się nasze dzieci, decydowali posłowie, radni, rodzice w Polsce, czy aby program nauczania był ustalany w Brukseli, taki sam dla wszystkich państw członkowskich? Czy chcemy mieć wpływ na to, jakie podatki płacimy, czy oddajemy tę decyzję w ręce brukselskich urzędników? Można te pytania mnożyć"

– pyta retorycznie Szydło.

W wywiadzie pojawia się także kwestia bezpieczeństwa i obrony. Była premier podkreśla, że Polska jest członkiem NATO i to jest gwarancja naszego bezpieczeństwa. Niemcy, Francja i inne państwa UE redukowały inwestycje w armię, podczas gdy Polska konsekwentnie inwestowała w rozwój swoich sił zbrojnych.

Aby przeczytać całość wywiadu, zapraszamy do zakupu najnowszego wydania "Gazety Polska Codziennie". Sprawdź wygodną, elektroniczną prenumeratę na www.prenumerata.swsmedia.pl. 

 



Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Beata Szydło #Unia Europejska #Parlament Europejski #PiS #Sejm #unijne traktaty

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Jan Przemyłski
Wczytuję ocenę...
Wideo