Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Ulewy w Chinach. Nie żyje kilkanaście osób [wideo]

Co najmniej 11 osób zaginęło na południu Chin po ulewnych deszczach, które wywołały powodzie w tej części kraju i doprowadziły do ewakuacji dziesiątek tysięcy mieszkańców. Jak twierdzą lokalne władze - wobec wezbrania rzek istnieje obawa wystąpienia "powodzi stulecia".

Deszczowa pogoda
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Padające od czwartku intensywne deszcze dotknęły prowincję Guangdong, najbogatszą i najbardziej zaludnioną w ChRL. Jak podała agencja Xinhua w prowincji trzeba było przemieścić ponad 53 tys. osób. Ewakuacje objęły głównie mieszkańców Qingyuan, miasta położonego około 60 kilometrów od stolicy prowincji, Kantonu.

Ulewy spowodowały osunięcia ziemi na obszarach górskich. Według państwowej telewizji CCTV sześć osób zostało rannych, a kilka jest uwięzionych w pobliżu miasta Jiangwan w północnej części Guangdong.

Obfite opady deszczu w południowych Chinach nie są niczym niezwykłym, jednak eksperci są zdania, że zmiany klimatyczne spowodowane emitowanymi przez człowieka gazami cieplarnianymi powodują intensyfikację i częstsze występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych - przypomniała AFP.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Chiny #deszcz #ulewa #Azja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo