Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Walki o Bachmut. Rosjanie wciąż napierają, ale… „tracą możliwość zdobycia przewagi w mieście”

Bachmut. O tym mieście, a przede wszystkim trwających w tamtym rejonie walkach, słyszymy od dłuższego czasu. Rosjanie atakują, Ukraińcy bronią i nie pozwalają, aby miasto zostało zajęte. Co ciekawe, z najnowszego komunikatu ministerstwa obrony Wielkiej Brytanii wynika, że siły moskiewskie prawdopodobnie tracą możliwość zdobycia przewagi w walkach o Bachmut z powodu przenoszenia części jednostek na inne odcinki frontu. Wynika z tego, że być może losy walk w końcu z 50/50 szans, przeważą się na stronę zwycięstwa wojsk ukraińskich.

Facebook.com/Ministerstwo Obrony Ukrainy

W ostatnich dniach siły ukraińskie rozpoczęły kontratak w obwodzie donieckim Bachmutu, by odciążyć zagrożony szlak zaopatrzeniowy wiodący jedną z ważniejszych dróg H 32. Wokół centrum miasta nadal toczą się walki, a ukraińscy obrońcy otoczeni są od północy i od południa - przekazano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Wczoraj siły ukraińskie odparły próby wkroczenia Rosjan do centrum Bachmutu - przekazał brytyjski wywiad.

To trwa już kilka miesięcy...

Walki o Bachmut trwają nieprzerwanie od wielu miesięcy. Mimo zmasowanych ataków, jakie starają się przeprowadzać wojska Putina, postawa obrońców Ukrainy pozostaje niezachwiana. Głównym celem jest obrona miasta. Poniżej kilka filmów, ukazujących jak ciężka sytuacja panuje teraz na tych ziemiach. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#Ukraina #Rosja #wojna #Wielka Brytania #Bachmut

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo