Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Najemnicy z Grupy Wagnera chcą zająć centrum Bachmutu z kilku kierunków

Rosyjscy najemnicy z Grupy Wagnera w Bachmucie starają się wedrzeć do centrum miasta - przekazał rano dowódca wojsk lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksandr Syrski. Zgodnie z jego relacją, ataki są prowadzone z kilku kierunków jednoczenie. Zapewnia jednak, że "obrona twierdzy Bachmut trwa".

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

"Sytuacja wokół Bachmutu nadal jest trudna. (...) Toczą się tam ciężkie walki, nasi żołnierze zadają wrogowi duże straty. Próby zajęcia miasta przez przeciwnika są powstrzymywane przy pomocy artylerii, czołgów i innych rodzajów uzbrojenia. Obrona twierdzy Bachmut trwa!"

- powiadomił Syrski, cytowany na profilu wojsk ukraińskich na Telegramie.

Najcięższe walki

Siły rosyjskie próbują zająć Bachmut w obwodzie donieckim od sierpnia 2022 roku. Prowadzone tam są obecnie najcięższe i najkrwawsze walki w wojnie Rosji z Ukrainą. Mimo prognoz, że ukraińskie dowództwo może podjąć decyzję o wycofaniu się z miasta, oddziały ukraińskie kontynuują obronę Bachmutu.

W poprzednich dniach ukraińskie i zachodnie media oraz ośrodki analityczne informowały, że oddziały rosyjskie zajęły wschodnią część miasta, a linia frontu ustabilizowała się wzdłuż rzeki Bachmutka. Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW) przekazał w najnowszym raporcie, że według doniesień rosyjskich tzw. blogerów wojskowych najemnicy z Grupy Wagnera mieli już przekroczyć rzekę i przesuwać się w kierunku centrum miejscowości. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Grupa Wagnera #Bachmut #Grzegorz Schetyna #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo