Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Nocne ataki na Ukrainę. W Krzywym Rogu rakieta trafiła w blok. Pod gruzami wciąż są ludzie

Rosyjscy najeźdźcy trafili precyzyjnym pociskiem w dom w Krzywym Rogu, są ofiary. Prawdopodobnie pod gruzami wciąż są ludzie, poinformował w Telegramie Ołeksandr Wiłkuł szef administracji wojskowej w Krzywym Rogu, podaje Ukrinform. W wyniku uderzenia w budynek mieszkalny i m.in. magazyn zginęło przynajmniej 10 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć. Rosjanie zaatakowali także w nocy Kijów, jednak wszystkie rakiety zostały strącone przez obronę powietrzną.

zdjęcie ilustracyjne,
facebook.com/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

„Krzywy Róg. Potwory uderzyły w kilka absolutnie pokojowych obiektów w różnych częściach miasta, w tym w pięciopiętrowy budynek mieszkalny. Wszystkie służby ratunkowe działają, akcja gaśnicza zakończona, ekipy pogotowia ratunkowego udzielają pomocy, są ofiary w stanie ciężkim, prawdopodobnie pod gruzami są ludzie. Pełna informacja będzie dostępna po zakończeniu akcji ratowniczej”

– napisał w Telegramie Ołeksandr Wiłkuł. 

„Dziesięć osób zginęło, jedna osoba znajduje się pod gruzami. 28 osób jest rannych, w tym 12 z nich jest w szpitalach w stanie średnim, ciężkim i bardzo ciężkim”

– powiadomił szef lokalnej administracji wojskowej Ołeksandr Wiłkuł.


Alarm przeciwlotniczy został ogłoszony po godzinie 1:30 czasu lokalnego w południowych regionach Ukrainy. O godzinie 2:46 ogłoszono alarm w Kijowie, następnie w pozostałych regionach Ukrainy z wyjątkiem regionów zachodnich. Podczas alarmu przeciwlotniczego zaleca się ewakuację do schronów przeciwlotniczych, informuje Ukraińska Prawda.

„Do ataku na Kijów wróg użył pocisków manewrujących Kh-101/555, tradycyjnie wystrzeliwanych przez bombowce strategiczne Tu-95MS z regionu Morza Kaspijskiego. Wszystkie cele wroga w przestrzeni powietrznej wokół Kijowa zostały wykryte i pomyślnie zniszczone przez siły obrony powietrznej”

– czytamy w komunikacie administracji wojskowej stolicy Ukrainy.

Nie otrzymano jeszcze żadnych informacji o ofiarach ani zniszczeniach. Dane są gromadzone i weryfikowane, informuje Ukrinform.

Wcześniej burmistrz Charkowa Igor Terekchow poinformował Ukrinform o ataku na Charków wrogich dronów "Shaheed" i uderzeniu w przedsiębiorstwo przemysłowe.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Ukraina #wojna #Rosja #atak #rakieta

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo