Ryszard Kapuściński w „Gazecie Polskiej Codziennie”: Europo, weź przykład z Australii!

Lampedusa jest ostatnim ostrzeżeniem dla Europy. Jak powiedział minister spraw zagranicznych Włoch Antonio Tajani, „sytuacja w Afryce, będącej beczką prochu, nie jest wybuchowa, ona już wybuchła”. – Dochodzi do przesiedlenia milionów ludzi i nie ma murów, które by to wytrzymały: spójrzmy na historię najazdów barbarzyńców, nie powstrzymała ich nawet armia rzymska – dodaje. Jest wyjście, są „mury” – można wziąć przykład z Australii - pisze Ryszard Kapuściński w "Gazecie Polskiej Codziennie"

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Sytuacja na Lampedusie
Printscreen ABC News via Twitter @Sprinter99800

Tam sukcesem w walce z nielegalną imigracją był program Pacific Solution, którego zadaniem było wyłapywanie łodzi z nielegalnymi uchodźcami, pojawiającymi się w pobliżu wybrzeży australijskich. Wszelkie łodzie z migrantami są przechwytywane.

Podróżujących nimi ludzi przenosi się do ośrodków detencyjnych znajdujących się np. na wyspach położonych z dala od kontynentu australijskiego. Ponadto z łodzi są oni pakowani do szalupy ratunkowej z klimatyzacją, żywnością, a zadanie bezpiecznego dopłynięcia tam, skąd wypłynęli, spada na dotychczasowego szypra jednostki przemytniczej.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Gazeta Polska Codziennie #Lampedusa #migracja

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Ryszard Kapuściński
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo