Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Powiększa się liczba więźniów politycznych na Białorusi. To już 1465 osób

Centrum Praw Człowieka "Wiasna" poinformowało o uznaniu kolejnych 20 obywateli Białorusi za więźniów politycznych. Tym samym licznik przetrzymywanych przeciwników łukaszenkowskiego reżimu dobił do 1465 osób.

Wiasna

Na początku 2023 r. aktywiści informowali, że liczba więźniów politycznych na Białorusi nieznacznie przekroczyła tysiąc osób. Minęło dwa i pół miesiąca, a  przeciwników reżimu Łukaszenki, niesłusznie aresztowanych, torturowanych i skazywanych w sfingowanych procesach, jest już 1465. 

W ostatnich dniach Centrum Praw Człowieka "Wiasna" dopisało do listy więźniów politycznych kolejnych 20 osób. Wszystkich łączą absurdalne zarzuty – znieważenie głowy państwa, działanie na szkodę pożytku publicznego, uszkodzenie mienia etc. 

Na Białorusi trwają zatrzymania, rewizje, tortury w aresztach śledczych, wywierana jest presja na więźniów politycznych, praca niezależnych mediów uznawana jest za działania ekstremistyczne

– ostrzega Centrum "Wiasna".

Aktywiści ostrzegają, że rzeczywista liczba więźniów politycznych na Białorusi jest znacznie wyższa, gdyż wiele z tych przypadków po prostu nie zostało ujawnionych.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Białoruś #reżim #represje #więźniowie polityczni #Łukaszenka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo