Niemcy przegrały przed TSUE. Chodzi o ochronę przyrody

TSUE orzekł w czwartek, że Niemcy naruszyły unijne prawo dotyczące przyrody i ochrony przyrody, nie wdrażając w wystarczającym stopniu prawa mającego na celu ochronę siedlisk przyrodniczych - podał portal "DW".

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
zdjęcie ilustracyjne
flickr

Komisja Europejska pozwała Niemcy w 2021 r., a także kilka innych państw członkowskich UE za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy. - "Czwartkowa decyzja TSUE oznacza, że Berlinowi grożą teraz wysokie kary. W wyroku nie określono jednak dokładnie, jak wysokie będą kary" - podało "DW".

Komisja Europejska argumentowała, że Niemcy nie wyznaczyły wystarczającej liczby celów w zakresie ochrony. Cele te mają na celu ochronę lub odtworzenie populacji niektórych dzikich zwierząt, owadów i roślin żyjących na określonych obszarach.

Trybunał uznał, że Niemcy nie wyznaczyły na czas 88 z 4606 obszarów jako specjalnych obszarów ochrony. Na kolejnych 707 obszarach brakowało obowiązkowych celów ochrony przewidzianych w prawie UE.

TSUE wydał już orzeczenia przeciwko innym państwom członkowskim w związku z naruszeniem prawa ochrony przyrody. W latach 2019 i 2020 orzekł, że Portugalia i Grecja nie wykonały swoich obowiązków w tym obszarze - informuje "DW".

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Niemcy #TSUE #przyroda

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo