Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„To jest właśnie podłość Putina“. Nieoficjalnie: na Białoruś mogła trafić broń jądrowa o zasięgu 12000 km

Istnieją podejrzenia, że na Białoruś trafił pocisk balistyczny Topol-M o zasięgu 12 tysięcy kilometrów - przekazał Siarhiej Bulba, założyciel opozycyjno-militarnej organizacji "Biały Legion". Oznacza to, że Moskwa przy użyciu Mińska mogłaby zaatakować Stany Zjednoczone. "To jest właśnie podłość Putina, mogą wystrzelić rakietę z terytorium Białorusi, aby to tam padła odpowiedź" -. stwierdził rozmówca ukraińskiej telewizji Espresso TV.

Władimir Putin
kremlin.ru
"Pojawiają się informacje, że na Białoruś trafia nie tylko taktyczna broń jądrowa. Istnieją podejrzenia, że ​​pocisk balistyczny Topol-M o zasięgu 12 tysięcy kilometrów został przywieziony na Białoruś - uważa Bulba. Informacja ma pochodzić od informatorów organizacji na Białorusi"

– powiedział w rozmowie z ukraińską telewizją Espresso TV Siarhiej Bulba, założyciel opozycyjno-militarnej organizacji "Biały Legion".

Warto zaznaczyć, że w swoich wypowiedziach Aleksander Łukaszenka zawsze mówił o "taktycznej" broni jądrowej - mniejszych głowic, które są wykorzystywane do ograniczonych misji uderzeniowych. W maju na teren Białorusi przewiezione zostały systemy rakietowe Iskander, które w wersji dla rosyjskiej armii, mogą sięgać celów odległych o ok. 1100 km. Jeżeli jednak Mińsk otrzymał nie "taktyczną", a "strategiczną" broń jądrową o zasięgu 12 tys. km, będzie mógł pociskami dosięgnąć nawet Stanów Zjednoczonych.

"Rosja ma pomysł na wojnę z NATO. Mogą wystrzelić rakietę z terytorium Białorusi, aby odpowiedź była nie na terytorium Rosji, ale na terytorium Białorusi. To jest podłość Putina. Nie zdziwię się, jeśli Putin zdecyduje się uderzyć bez poinformowania o tym Łukaszenki"

– dodał Bulba.

Pierwsze taktyczne głowice jądrowe miał zostać przetransportowane z Rosji na Białoruś 16 czerwca, lecz pomimo zmiany lokalizacji, pełna władza nad nimi należy do Moskwy. Zdaniem analityków amerykańskiego think-tanku Instytutu Badań nad Wojną ten ruch ze strony Władimira Putina udowadnia, że kontrolę wojskową nad ludźmi Aleksandra Łukaszenki.

 Źródło: polsatnews.pl

 

#Białoruś #broń jądrowa #Stany Zjednoczone #Rosja #wojna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo