Dziwne przesyłki do ambasad Ukrainy. Teraz padło na Portugalię. Nadawca został już namierzony!

W poniedziałek do ambasady Ukrainy w Lizbonie, trafiły dwie przesyłki. Szybko okazało się, że ich zawartość jest po prostu podejrzana. Portugalskiej policji udało się ustalić tożsamość autora dwóch listów skierowanych. To osoba przebywająca na terenie jednego z państw Unii Europejskiej, przekazała wczoraj wieczorem telewizja CNN Portugal.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Stacja powołująca się na portugalskich śledczych twierdzi, że autor przesyłek próbował sugerować, że nadawcą listów jest amerykańska firma Tesla.

Według telewizji odebrane przez pracowników ambasady Ukrainy w Lizbonie dwie przesyłki nadeszły pocztą jako zwykłe listy. Miały “specyficzny zapach”.

“Poza tym posiadały one cechy zbliżone do przesyłek, które dotarły do innych ambasad Ukrainy – np. fragmenty oczu zwierząt lub materiały wybuchowe”

- podała stacja telewizyjna.

Co było w przesyłkach?

CNN Portugal ustalił, że z badań zleconych dwóm ośrodkom badawczym w Lizbonie wynika, że wewnątrz listów znajdowały się fragmenty oczu zwierząt oraz ślady krwi.

Telewizja odnotowała, że podobne przesyłki zostały wysłane m.in. do ambasad Ukrainy w Hiszpanii, Polsce, Włoszech, na Węgrzech oraz w Czechach, Holandii i w Chorwacji.

Na przełomie listopada i grudnia na terenie Hiszpanii zidentyfikowano sześć listów-bomb skierowanych do instytucji publicznych, w tym m.in. do siedziby premiera, a także do jednej z firm zbrojeniowych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ambasada Ukrainy #Hiszpania #przesyłki #zagrożenie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo