Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ta przesyłka zaniepokoiła pracowników konsulatu Ukrainy w Warszawie

Do Konsulatu Ukrainy wpłynęła przesyłka, która miała wzbudzić zaniepokojenie u pracownika placówki. Poinformowano policjantów wydziału ochrony placówek dyplomatycznych. Szybko wykluczyliśmy zagrożenie - poinformował rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107902605

Do zdarzenia doszło w czwartek. Do Konsulatu Ambasady Ukrainy przy ul. Malczewskiego w Warszawie wpłynęła przesyłka.

"Miała wzbudzić zaniepokojenie u pracownika placówki" - przekazał nadkom. Sylwester Marczak.

Wskazał, że o sprawie poinformowano policjantów wydziału ochrony placówek dyplomatycznych. "Szybko wykluczyliśmy zagrożenie" - zapewnił rzecznik KSP.

Dodał przy tym, że na co dzień policjanci z wydziału ochrony placówek dyplomatycznych dbają o bezpieczeństwo w rejonie ambasad. "Obecność policjantów w okolicach ambasady Ukrainy jest stała" - podkreślił.

O tym, że ambasady i konsulaty Ukrainy w sześciu krajach otrzymały zakrwawione przesyłki, w których były oczy zwierząt poinformował w piątek na Facebooku rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko.

"Po zamachu terrorystycznym w Hiszpanii do ambasady na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji, Włoszech, konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie, konsulatu w Brnie przyszły zakrwawione przesyłki. W przesyłkach znajdowały się oczy zwierząt"

- napisał rzecznik MSZ w Kijowie.

Jak dodał, przesyłki były przesiąknięte "substancją o charakterystycznym kolorze" i miały charakterystyczny zapach. "Analizujemy sens tej wiadomości" - podkreślił rzecznik.

We wpisie przekazał także, że zdewastowano wejście do mieszkania ambasadora w Watykanie, a ambasada w Kazachstanie otrzymała fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym. Ambasada Ukrainy w USA dostała natomiast list z kserokopią krytycznego pod adresem Ukrainy artykułu. Tak jak większość innych kopert ten list przysłano z terytorium jednego z europejskich krajów - dodał rzecznik.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo