Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tragedia w Himalajach. Hilaree Nelson podczas zjazdu z Manaslu wpadła do szczeliny lodowca

W Himalajach, podczas zjazdu na nartach z ośmiotysięcznika Manaslu poniosła śmierć doświadczona amerykańska alpinistka Hilaree Nelson. Tragiczną wiadomość przekazało w środę Ministerstwo Turystyki Nepalu.

fot. twitter.com/HilareeNelson

Hilaree Nelson miała tragiczny wypadek podczas wyprawy na Manaslu. Amerykankę uważano od poniedziałku za zaginioną, w środę jej ciało dostrzeżono z helikoptera. 49-letnią zmarłą przewieziono do Katmandu na obdukcję. Nelson zdobyła szczyt ósmego co do wysokości ośmiotysięcznika Manaslu (8163 m) i podczas zjazdu na nartach prawdopodobnie wpadła do szczeliny lodowca. Akcję ratunkową utrudniały niekorzystne warunki atmosferyczne.

Śmiertelny wypadek Hilaree Nelson

Ta doświadczona himalaistka, która łączyła umiejętności wspinaczkowe ze skialpinizmem, zapisała się jako pierwsza kobieta w historii, która w czasie krótszym niż 24 godziny zdobyła dwa ośmiotysięczniki - Mount Everest i Lhotse. Zjechała na nartach z Czo Oju i jako pierwsza kobieta z Makalu. Hilaree została wyróżniona tytułem National Geographic Adventurer of the Year w 2018 roku.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Hilaree Nelson #Manaslu #Himalaje

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo