Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Makabryczne odkrycie w trakcie mistrzostw świata. Tuż przed meczem Iranu

W bagażniku samochodu zaparkowanego tuż obok stadionu, na którym trenuje uczestnicząca w mistrzostwach świata 2026 reprezentacja Iranu, znaleziono rozkładające się ciało. Auto stało na parkingu supermarketu naprzeciwko obiektu Caliente, a szczątki ujawnił patrol ochrony. Do zdarzenia doszło zaledwie kilka dni przed pierwszym meczem Irańczyków na mundialu.

Rozkładające się ciało znaleziono w bagażniku samochodu zaparkowanego w pobliżu stadionu w meksykańskiej Tijuanie, gdzie podczas mistrzostw świata trenuje reprezentacja Iranu – poinformowała agencja AFP. Makabrycznego odkrycia dokonano na parkingu supermarketu naprzeciwko stadionu Caliente, który od niedzieli jest bazą treningową drużyny.

Mundial w cieniu zbrodni

Szczątki znajdowały się w bagażniku auta z kalifornijskimi tablicami rejestracyjnymi. Jak przekazała prokuratura w Tijuanie, ciało zauważył patrol ochrony supermarketu.

Po sprawdzeniu pojazdu funkcjonariusze znaleźli w bagażniku osobę owiniętą w czarną torbę, noszącą ślady przemocy

– podano w raporcie. Według śledczych samochód stał na parkingu co najmniej od środy.

Meksyk, od lat zmagający się z przestępczością związaną z handlem narkotykami, należy do krajów o najwyższych wskaźnikach zabójstw na świecie. Tijuana uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych miast – w 2025 roku odnotowano tam ponad 1200 morderstw.

Z powodu wojny i napięć ze Stanami Zjednoczonymi reprezentacja Iranu przeniosła swoją bazę mundialową z Tucson w Arizonie właśnie do Tijuany, położonej tuż przy granicy z Kalifornią. Od przyjazdu drużyna jest objęta wyjątkowo ścisłą ochroną: każdy przejazd między hotelem a stadionem eskortuje kolumna pojazdów Gwardii Narodowej z ciężko uzbrojonymi żołnierzami. W piątek konwój opuścił stadion zaledwie kilka minut po tym, jak służby w białych kombinezonach usunęły zwłoki z bagażnika.

Piłkarze Iranu wszystkie mecze fazy grupowej rozegrają w USA. Pierwsze spotkanie – z Nową Zelandią – zaplanowano w nocy z poniedziałku na wtorek w Los Angeles.

Źródło: pap, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Sport