Zlatan Ibrahimovic zagrał w filmie o przygodach Asterixa. Reżyser... poszukiwał aroganckiej gwiazdy

Słynny szwedzki piłkarz AC Milan Zlatan Ibrahimovic zagrał w kolejnym, piątym już filmie o przygodach Asterixa „The Middle Kingdom”. Premiera kinowa zaplanowana jest na 1. lutego.

Zlatan Ibrahimovic zagrał w filmie o przygodach Asterixa
fot. screen/YouTube

Budżet najnowszego filmu o Asterixie wyniósł 72 miliony dolarów. Reżyserem i odtwórcą głównej roli jest francuski reżyser Guillaume Canet. Zlatan wcielił się w rolę niejakiego Caiusa Antivirusa, ulubionego centuriona Juliusza Cezara. Na polu bitwy ubrany w rzymską zbroję i czerwony płaszcz popisuje się m.in. umiejętnościami piłkarskimi.

Asterix, Obelix i Zlatan

Długo szukaliśmy do tej roli odpowiedniej osoby, która charakteryzowałaby się wielką osobowością, arogancją i statusem gwiazdy. Zlatan nadawał się idealnie, a poza tym, a to pasuje do tej roli, zna taekwondo, które trenował w młodości w Malmoe

- powiedział Canet cytowany przez dziennik „Aftonbladet”.

Zlatan jak Zidane i Schumacher

Piłkarz będzie kolejnym znanym sportowcem, który otrzymał rolę w filmach o Asterixie. W „Asterix na olimpiadzie”, który miał premierę w 2008 roku, wystąpili m.in. piłkarz Zinedine Zidane, kierowca F-1 Michael Schumacher i koszykarz Tony Parker - przypomniał „Aftonbladet”.

Ibrahimovic, który w październiku skończy 41 lat, zapowiedział, że zakończy karierę dopiero wtedy, kiedy pojawi się ktoś lepszy od niego, więc zamierza jeszcze przez kilka lat uprawiać futbol na najwyższym poziomie.

W reprezentacji Szwecji rozegrał 121 meczów i strzelił 62 bramki. Jak powiedział niedawno selekcjoner Janne Andersson, miejsce w drużynie ma pewne „tak długo, jak będzie tego chciał”.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Zlatan Ibrahimovic #Asterix

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo