Selekcjoner zostanie z Biało-czerwonymi? Niepewna przyszłość Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski

Zaraz po przegranym meczu 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata z Francją ruszyła lawina komentarzy dotyczących przyszłości selekcjonera Biało-czerwonych - Czesława Michniewicza. Sam zainteresowany oraz prezes PZPN Cezary Kulesza unikają jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej kontraktu trenera.

Czesław Michniewicz po meczu z Francją nie chciał odpowiedzieć na pytania dotyczące swojej przyszłości
fot. PZPN

Biało-czerwoni na mundialu w Katarze po raz pierwszy od 36 lat wyszli z grupy. W fazie pucharowej Polacy zderzyli się jednak z obrońcami tytułu. Pomimo niezłej gry podopieczni trenera Czesława Michniewicza przegrali w niedzielę z Trójkolorowymi 1:3 i pożegnali się z turniejem.

Lewandowski niezadowolony?

Głośnym echem odbiła się pomeczowa wypowiedź Roberta Lewandowskiego. Część komentujących uznało, że kapitan Biało-czerwonych krytykował defensywny styl gry i - pośrednio - pracę Czesława Michniewicza.

Potrzebna jest radość z gry. To będzie ważny element nawet w niedalekiej przyszłości. Jeżeli gramy defensywnie to tej radości nie ma

- powiedział najlepszy strzelec w historii reprezentacji Polski.

Do tych słów na konferencji prasowej nie chciał odnieść się selekcjoner. Michniewicz zapytany o swoją przyszłość również unikał jakichkolwiek jasnych deklaracji.

Moje sprawy są najmniej ważne. Świata nie interesuje co się ze mną będzie działo, rozmawiajmy o reprezentacji

- odparował selekcjoner na pytania o dalszą współpracę z kadrą.

Klauzula w kontrakcie selekcjonera?

Kontrakt Michniewicza miał obowiązywać do końca mistrzostw świata. W trakcie turnieju pojawiła się informacja, że w umowie jest klauzula, która powoduje jej przedłużenie w przypadku awansu do 1/8 finału. Prezes PZPN Cezary Kulesza nie potwierdził jednoznacznie tej informacji.

Nie chciałbym komentować tej sprawy. Wiem, że trwa o tym dyskusja w mediach, rozumiem ją, bo dotyczy to selekcjonera reprezentacji Polski, natomiast nie będę ujawniał żadnych szczegółów, ani pojedynczych zapisów w kontrakcie

- mówił Kulesza w rozmowie z TVP Sport.

Prezes PZPN dodał, że na podsumowanie mundialu w Katarze i ocenę pracy Czesława Michniewicza przyjdzie czas po powrocie drużyny do Polski.

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl

 

#Czesław Michniewicz #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo