Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Nie poddajemy się, budujemy koalicję państw”. Rzecznik rządu zapowiada działania ws. decyzji MKOl

Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował, że Polska pracuje nad zbudowaniem koalicji państw, które ponownie podniosą temat startu Rosjan i Białorusinów na igrzyskach olimpijskich na forum międzynarodowym.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Rzecznik rządu został m.in. zapytany o decyzję Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który przywrócił możliwość startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych pod flagą neutralną i pod warunkiem braku związku z klubami wojskowymi i popieraniem wojny na Ukrainie.

"Nie poddajemy się" 

"Przede wszystkim budujemy koalicję państw, które ponownie podniosą ten temat na polu międzynarodowym. (…) Nie poddajemy się, będziemy do końca pokazywać, że akceptacja takich sytuacji powoduje, że opinia publiczna ma mieszane uczucia i nie wie, co się dzieje na terenie Rosji. Można mieć wrażenie, że sytuacja w Rosji się poprawiła. Tak nie jest, Rosja cały czas podejmuje barbarzyńskie działania i codziennie morduje ludzi na Ukrainie"

– powiedział Müller.

Stwierdził też, że wycofanie polskich sportowców byłoby karą dla nich.

"Nie wyobrażam sobie, by samodzielnie podejmować takie decyzje. Jak miałoby to wyglądać? Nasi sportowcy sami nakładają na siebie sankcje? To byłoby dwuznaczne. Jestem ciekaw, jak zareaguje cały świat sportowy. Jeśli byłoby to wiele krajów na świecie, to taka perspektywa mogłaby skłonić MKOL do tego, by zmienić decyzję"

– ocenił Müller.

Narodowy Program Amunicyjny 

Został tez zapytany m.in. o Narodowego Program Amunicyjny, na który rząd zamierza przeznaczyć 2 mld zł ze środków publicznych.

"Sytuacja, która jest na Ukrainie pokazuje, jak ważne są zapasy uzbrojenia również jeżeli chodzi o amunicję. Sprzęt jest bardzo istotny, ale codziennie na froncie rosyjsko-ukraińskim wystrzeliwanych jest wiele tysięcy pocisków, które są bardzo istotne na polu walki"

- zaznaczył i dodał, że z uwagi na to, iż Rosja jest i będzie stałym zagrożeniem w przyszłości, rząd zdecydował o przeznaczeniu dodatkowych środków dla polskich fabryki i zaufanych podmiotów, które będą chciały współuczestniczyć w produkcji amunicji.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#MKOl #Piotr Mueller #Igrzyska Olimpijskie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo