Przez Warszawę przeszedł Narodowy Marsz Życia, czyli manifestacja sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w "poczęte dzieci zagrożone aborcją". Wydarzenie zorganizowane przez Fundację św. Benedykta i Koalicję dla Życia i Rodziny, a wsparte niemal 60 organizacji partnerskich, okazało się być dużym sukcesem frekwencyjnym. Przedstawiamy obszerną fotogalerię z trasy marszu.
"Nie możemy stać z boku z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości" – mówili organizatorzy Marszu. W tym roku jego uczestnicy szli także pod hasłem "Niech Żyje Polska!". Jest to nawiązanie do przypadającego 14 kwietnia Święta Chrztu Polski.
Warszawą idzie #FalaŻycia
— Patryk Jaki - MEP (@PatrykJaki) April 14, 2024
Życie to szczęście i przyszłość Polski. Życie to dobro i inwestycja w silną Ojczyznę. #MarszDlaŻycia pic.twitter.com/wqbNWhDhrF
Marsz dociera na Plac Trzech Krzyży. #NarodowyMarszZycia #FalaZycia pic.twitter.com/0eoG2UYLDN
— Afirmacja (@Afirmacja_info) April 14, 2024
Narodowy Marsz Życia okazał się gigantycznym sukcesem organizatorów. Mało było o nim słychać w nawet w polskich mediach. Przyszliśmy z rodziną z obawą że będzie klapa. A to naprawdę wielka #FalaŻycia pic.twitter.com/QqC47JC6sS
— Pako_x2 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 #RudaWronaOrłaNiepokona (@pako_x2) April 14, 2024
#MarszDlaŻycia
— Piotr Woyciechowski 🇵🇱 (@PiotrW1966) April 14, 2024
Warszawa, Krakowskie Przedmieście. Teraz🇵🇱
Tłumy, tłumy i jeszcze raz tłumy‼️ pic.twitter.com/NIthOjAOEc
Koalicja Tuska walczy... o aborcję
Sejm zdecydował w piątek, że cztery projekty zmian w prawie aborcyjnym zostały skierowane do dalszych prac w komisji nadzwyczajnej. Chodzi o dwa projekty Lewicy, jeden Koalicji Obywatelskiej i jeden Trzeciej Drogi, czyli PSL i Polski 2050. W listopadzie zeszłego roku Lewica złożyła dwa projekty ustaw. Jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania. Pod koniec stycznia br. do Sejmu wpłynął projekt grupy posłów klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Zakłada on, że osoba w ciąży ma prawo do świadczenia zdrowotnego w postaci przerwania ciąży w okresie pierwszych 12 tygodni jej trwania.