Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Śpiewak zaszalał. Oto jego PROGRAM dla Warszawy: odbudowa tęczy, hotel dla gejów, seksedukacja

Jan Śpiewak z komitetu"Wygra Warszawa" chce zostać prezydentem Warszawy i zaprezentował właśnie jeden z najważniejszych punktów swojego programu. Jego propozycje dla stolicy to... powrót tęczy na Plac Zbawiciela, hostel dla osób LGBT i seksedukatorzy w szkołach. I to ma być program realnych zmian?!

Jan Śpiewak
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Właśnie na Placu Zbawiciela kandydat komitetu "Wygra Warszawa" zorganizował konferencję prasową. Miejsce nieprzypadkowe, bo rozmowa z dziennikarzami dotyczyła wsparcia środowiska LGBT. Śpiewak zapowiedział, że osoby homoseksualne i transpłciowe będą mogły liczyć na wsparcie, gdy w wyborach zwycięży jego komitet. Zebrał się też poważną obietnicę wyborczą. Jego pomysł na Warszawę to...

„Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy, tęcza wróci na plac Zbawiciela”

– podkreślił.

Głos zabrała także wieloletnia działaczka SLD i kandydatka komitetu "Wygra Warszawa" na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz. Zaproponowała ona... "Warszawską Kartę LGBT+". Miała by ona spowodować m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Ale to nie wszystko! Piechna-Więckiewicz chce, by miasto udzielało patronatu Paradzie Równości, a na ulicach miałyby zawisnąć tęczowe flagi. W ratuszu miałby również znajdować się pełnomocnik ds.środowiska LGBT. Wygląda na to, że dla komitetu "Wygra Warszawa" najistotniejsze są sprawy środowiska homoseksualistów i transseksualistów. Tylko gdzie są propozycje dla setek tysięcy warszawiaków, którzy nie są zainteresowani propagowaniem tego środowiska?

Propozycje Jana Śpiewaka i jego komitetu coraz częściej przypominają kampanię kandydata "totalnej opozycji" Rafała Trzaskowskiego. Polityk Platformy Obywatelskiej zaprezentował ostatnio schemat linii metra, którą chciałby wybudować. Przez las, pod blokami mieszkalnymi, a nawet przez... cmentarz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowa linia metra Trzaskowskiego: stacje w lesie i w miejscu bloków, trasa przez cmentarz i rezerwat!

W najnowszym sondażu dla informator-stolicy.pl Jan Śpiewak uzyskał jedynie 5 procent poparcia. Według firmy ABR SESTA, realizującej to badanie, największe szanse na zwycięstwo - zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze - ma kandydat PiS Patryk Jaki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Patryk Jaki wygrywa w Warszawie. I to w obu turach! - najnowszy sensacyjny SONDAŻ

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Jan Śpiewak #LGBT #Warszawa #wybory samorządowe

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo