KSIĄŻKA | ZGODA - rząd i służby Tuska w objęciach Putina Zamów zanim Tusk zakaże tej książki!

Rząd przyjął projekt zmian w Kodeksie pracy

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji Kodeksu pracy wprowadzający zmiany m.in. w urlopach rodzicielskich. - Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy zakłada m. in. zapewnienie pracownikowi, który wykonywał pracę co najmniej 6 miesięcy, prawa do wystąpienia raz w roku o zmianę rodzaju umowy o pracę na umowę o pracę na czas nieokreślony - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Marlena Maląg
Marlena Maląg
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Rząd przyjął projekt nowelizacji Kodeksu pracy, która ma na celu wdrożenie dwóch unijnych dyrektyw. Chodzi o dyrektywę w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej i o tzw. dyrektywę rodzicielską.

"Polska się zmienia, zmienia się rynek pracy, w szybkim tempie zmieniają się potrzeby pracowników i pracodawców, dlatego musimy również zmieniać nasze regulacje, które będą chronić rynek pracy, ale będą przede wszystkim chronić pracownika"

- powiedział premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. To rozwiązania, które służą polskim rodzinom, polskiemu rynkowi pracy - podkreśliła Marlena Maląg.

Poinformował, że zgodnie z przyjętym projektem wprowadzony zostanie m.in. dodatkowy urlop rodzicielski.

"Wprowadzamy także dodatkowe przerwy w pracy w sytuacji, jeżeli dzień pracy danego pracownika jest dłuższy"

- powiedział szef rządu.

Ponadto - jak dodał - projekt przewiduje m.in. elastyczną organizację pracy dla rodziców małych dzieci i nowy urlop opiekuńczy.

"Pandemia nieodwracalnie zmieniła bardzo wiele branż i charakterystykę rynku pracy, dostosowujemy się do niej. Słuchamy głosów pracodawców, przedsiębiorców, ale przede wszystkim słuchamy głosów pracowników. Nasze nowe propozycje to dobre propozycje dla polskich pracowników, dla polskiej gospodarki, dla polskiego rynku pracy"

- podkreślił premier.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter,com

 

#Polska #praca #rodzina

mg