Dr inż. Agnieszka Chrobak została odwołana ze stanowiska dyrektora wrocławskiego szpitala na Brochowie. Informację w tej sprawie przekazał wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jarosław Rabczenko. Powodem tej decyzji miało być odmawianie przez dyrektor wykonywania aborcji a także sprowadzenie do szpitalnej kaplicy relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. W obronie dr Chrobak wystosowana została specjalna petycja. Na czas publikacji tekstu podpisało ją już ponad 27 tysięcy osób.
O medialnym ataku na dr Chrobak portal Niezalezna.pl informował już w marcu br. Proaborcyjnym mediom nie podobało się m.in., że do zarządzanej przez nią placówki sprowadziła relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Największym "problemem" był jednak fakt, że w lecznicy nie pozwalano na zabijanie nienarodzonych dzieci.
"Gdy wydawało się już, że pani dyrektor udało się obronić, "Gazeta Wyborcza" wyprowadziła w zeszłym tygodniu kolejny atak - donosząc, że dr Chrobak sprzeciwiła się zabiciu dziecka na podstawie zaświadczenia od psychiatry. Oburza to, że władze województwa uległy tej nagonce"
Kaliszuk podkreśla, że w Województwo Dolnośląskie jest niechlubnym liderem aborcyjnych statystyk w Polsce. W związku z tym, można tam znaleźć wiele szpitali, w których aborcja jest wykonywana. - Przykre też, że Zarząd Województwa nie patrzył na to, że dyrektor Chrobak wspaniale rozwijała szpital (...) Czy w Polsce ma liczyć się jedynie możliwość zabijania nienarodzonych dzieci na kwitek od psychiatry? - pyta wiceszef Grupy Proelio.
Petycję w obronie dr Chrobak podpisało już przeszło 27 tysięcy osób. Autorzy skierowanego do marszałka województwa dolnośląskiego apelu wyliczają, ile dobrego dla placówki zrobiła dotychczasowa dyrektor.
"Szpital na Brochowie jako pierwszy na Dolnym Śląsku uruchomił dla zainteresowanych kobiet usługę POZ położnej środowiskowej. W szpitalu uruchomiono drugą we Wrocławiu Poradnię Zaburzeń Prokreacji i Leczenia Endometriozy, w ramach której leczy się niepłodne pary oraz pary starające się o poczęcie dzieci. Z myślą o parach, które chcą świadomie w warunkach zbliżonych do domowych przywitać swoje dzieci, otworzono 8 sal porodów naturalnych"
Ponadto zaznaczono, że "w szpitalu poprawiono jakość opieki w trakcie porodu oraz jakość opieki na oddziale położniczo-neonatologicznym". Są tam wdrażane innowacyjne terapie, a placówka przeszła remont i zyskała nowy sprzęt. - Poszerzono dostęp w ramach finansowania NFZ do drobnych i dużych zbiegów ginekologicznych i operacyjnych oraz dostęp do poradni, w tym poradni ginekologicznych - zaznaczyli autorzy dokumentu.