Państwo w rozsypce » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Narażone bezpieczeństwo państwa. ARP wysłała spółkom niezabezpieczone ankiety ws. produkcji zbrojeniowej

Agencja Rozwoju Przemysłu, kierowana przez Michała Dąbrowskiego, na prośbę Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wysłała do podległych sobie spółek otwarte i niezabezpieczone ankiety Google dotyczące strategicznego obszaru zdolności produkcji zbrojeniowej – dowiedział się portal Niezalezna.pl.

Amunicja 155mm
Amunicja 155mm
Lance Cpl. John Kennicut - wikimedia.commons.org; Domena publiczna
Szanowni Państwo. Uprzejmie proszę o uzupełnienie załączonych poniżej ankiet dotyczących współpracy z grupą PGZ przy produkcji amunicji 155 mm – termin do poniedziałku do godziny 8.00. Informacje te są zbierane przez PGZ w związku z pracami analitycznymi dotyczącymi możliwości rozwoju zdolności produkcyjnych polskiego przemysłu”

– takie polecenie otrzymały na początku czerwca spółki podległe ARP. A jest ich ponad 60. Poniżej publikujemy screen:

ARP: ankieta dot. amunicjiarch. / niezalezna.pl

  
W załączonych ankietach są pytania ważne ze strategicznego punktu państwa – np. o posiadany sprzęt w spółkach umożliwiający produkcję amunicji.

Wiadomość została wysłana do podległych spółek wewnętrznym systemem, ale zawiera otwartą, niezabezpieczoną ankietę Google. Według informatorów Niezależna.pl po kilku godzinach przyszła informacja z ARP z prośbą o wstrzymanie się od jej wypełniania. Ile spółek w tym czasie zdążyło zrealizować prośbę kierownictwa Agencji, ujawniając przy tym polski potencjał zbrojeniowy? 

Według informacji Niezależna.pl, wcześniej sposób komunikacji przez ankiety Google nie był praktykowany.  Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienia do ARP. 

„Po wewnętrznym rozpoznaniu sprawy informuję, że ankieta nie została wysłana w takiej formie z inicjatywy ARP S.A., a zarząd spółki stanowczo i negatywnie zareagował na używanie do ankiet technologii chmurowej. W efekcie ankieta została wycofana tak szybko, jak było to możliwe

– poinformowała portal Niezależna.pl rzecznik ARP Katarzyna Frendl.

We wrześniu media informowały, że Agencja Rozwoju Przemysłu sprzedała swoje udziały w spółce Polska Amunicja pozostałym członkom tego konsorcjum. „Oznacza to, że podmiot, który miał zbudować setki tysięcy pocisków dla Sił Zbrojnych RP, znalazł się całkowicie w rękach prywatnych. Dodatkowo swoje udziały w konsorcjum sprzedała firma TDM Electronics, oznacza to, że na dzisiaj spółkę Polska Amunicja tworzą Grupa WB i Ponar Wadowice” – pisał portal Defence24. 

Konsorcjum Polska Amunicja powstało w celu zwiększenie krajowych zdolności produkcyjnych pocisków oraz ładunków miotających do artylerii lufowej kalibru 155 mm. Warto przypomnieć, że jest to wiodący typ amunicji artyleryjskiej NATO. 
 

 



Źródło: nie

 

#Amunicja #ARP #PGZ

Tomasz Grodecki
Wczytuję ocenę...