Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że w piątek osoby posiadające bilety na mecz, zaproszenia lub akredytacje wydane przez PZPN mogą bezpłatnie korzystać z autobusów, tramwajów, metra, Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pociągów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach pierwszej strefy biletowej.
Nieodpłatne przejazdy przysługują od godziny 6.00 w piątek do godziny 1.00 w sobotę. Kibice będą mogli również darmowo korzystać z parkingów Parkuj i Jedź.
Uwaga na zmiany!
Przed rozpoczęciem meczu, od godziny 18.30, wjazd na Saską Kępę zostanie ograniczony. Do godziny 20.45 kierowcy nie wjadą na teren pomiędzy aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, ulicą Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych oraz ulicą Wał Miedzeszyński, a także aleją Stanów Zjednoczonych, ulicami Afrykańską i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie obejmą autobusów, pojazdów z identyfikatorami SK, taksówek i jednośladów.
„W zależności od sytuacji policja może podjąć decyzję o zamknięciu również innych ulic. Wówczas autobusy skierowane zostaną na objazdy” – przekazał ZTM.
Na około 15 minut przed końcem spotkania, czyli około godziny 22.15, zamknięta będzie aleja Zieleniecka od Targowej do ronda Waszyngtona, z wyłączeniem autobusów komunikacji miejskiej.
Po zakończeniu meczu, około godziny 22.30, policja może zamknąć most Poniatowskiego oraz Aleje Jerozolimskie na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.
Szczegóły rozkład
„Zostanie wtedy uruchomiona zastępcza linia Z99. Autobusy będą kursowały między rondem Wiatraczna a placem Narutowicza przez most Łazienkowski. Mostem Łazienkowskim pojadą również autobusy linii: 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72” – zaznaczył ZTM.
Zmieni się także kursowanie tramwajów linii 7, 9, 22 i 24.
Po meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy linii 138 i 509. Z ronda Waszyngtona będzie można nimi pojechać w kierunku Bokserskiej i Gocławia oraz Winnicy.
Dla kibiców przygotowane będą również dodatkowe tramwaje linii 9, kursujące w dwóch relacjach: z Gocławka do przystanku Ratuszowa-Zoo oraz z P+R Al. Krakowska na plac Starynkiewicza.
Dodatkowe składy linii 26 będą odjeżdżać z alei Zielenieckiej w stronę Cmentarza Wolskiego.
Pociągi metra linii M2 pojadą w obu kierunkach częściej niż zwykle.
Spotkanie reprezentacji Polski z Holandią zostało zakwalifikowane jako mecz podwyższonego ryzyka.
„Przy meczu podwyższonego ryzyka organizator kieruje większą ilość służb porządkowych, a policja, planując zabezpieczenie, uwzględnia to, aby skutecznie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom biorącym udział w imprezie masowej” – przekazała stołeczna policja.
Zaapelowała również o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich niepokojących zdarzeniach.
„W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu na stadion najlepiej wybrać się komunikacją miejską” – dodała.