Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Szok w szkole po ataku nożownika. Lekcji nie było. W jakim stanie są ofiary?

Lekcje w szkole w Kadzidle, na Mazowszu, w której wczoraj doszło do ataku nożownika, zostały odwołane. Dziś pracownicy szkoły spotkali się z psychologami. Jutro wracają uczniowie - ale jedynie na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Nożownik
Tumisu - pixabay.com

Wczoraj podczas zajęć w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle k. Ostrołęki jeden z uczniów zaatakował dwóch kolegów i koleżankę. Albert G. wyszedł do toalety, a kiedy wrócił, był już zamaskowany. Używając noża, zranił trzy osoby. 

Poszkodowany chłopak trafił do szpitala w Warszawie. Jak się dowiedzieliśmy, wczoraj przeszedł skomplikowaną operację, ale jego stan dziś jest stabilny. Pokrzywdzona dziewczyna przebywa z kolei w szpitalu w Ostrołęce. Jej stan również jest stabilny

– podaje lokalny portal eOstroleka.pl. Trzeci z rannych trafił do szpitala w Szczytnie, ma obrażenia przedramienia. Sprawca Albert G. także jest w szpitalu, jutro prawdopodobnie zostanie przesłuchany.

Dziś lekcji nie było...

Dziś w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle nie było zajęć lekcyjnych. W pobliżu szkoły jest pusto. Główne wejście było do południa zaplombowane, przed budynkiem stał radiowóz. W tym dniu do szkoły przyszli tylko pracownicy, którzy spotkali się z psychologami. Zorganizowano także warsztaty dla nauczycieli w celu przygotowania ich do pracy z uczniami po tragicznym zdarzeniu.

Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle Ewa Dobkowska– Duszak przekazała jedynie, że nie będzie wypowiadała się dla mediów. Komunikat w imieniu dyrekcji szkoły i powiatu ostrołęckiego - jako organu prowadzącego placówkę przedstawiła Magdalena Pietras dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w starostwie. "W związku z zaistniałym zdarzeniem na terenie szkoły, podejmujemy wszelkie działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniu dzisiejszym" - mówiła.

Zapowiedziała, że jutro odbędą się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów z udziałem psychologów i przedstawicieli policji. "Jutro też zapadnie decyzja o ewentualnym terminie rozpoczęcia zajęć dydaktycznych" - dodała.

Dziennikarze pytali, czy powiat miał sygnały, że przed tym zdarzeniem w szkole działo się coś niepokojącego. Powoływali się na relacje niektórych rodziców, że miało dochodzić do bójek, a tydzień temu jedna z uczennic miała przyjść z nożem. "Nie mam aktualnie wiedzy na ten temat, czy takie sytuacje miały miejsce" - odpowiedziała Pietras. Ale, jak zaznaczyła, urzędnicy podejmują działania w celu wyjaśnienia tych sygnałów.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Kadzidło #atak nożownika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo