Przywiązał psa do drzewa i skatował go na śmierć

"Nie udało się uratować rocznej suczki skatowanej drągiem przez 87-latka. W swojej 20-letniej karierze zawodowej czegoś takiego jeszcze nie widziałem". Te przykre wieści przekazał w czwartek lekarz weterynarii Mariusz Dolata z Ostrowa Wlkp.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/moshehar

Jak dodał weterynarz suczka miała dziurę w czaszce o wielkości 5 na 2 cm, zalewała się krwią, która cały czas napływała jej do krtani z rany w głowie.

"Ona była nie do uratowania. Ta śmierć była nieunikniona"

– powiedział.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek we wsi Topola Osiedle k. Ostrowa Wlkp.

"Zabił, bo się zdenerwował"

O godz. 19 kobieta zawiadomiła policję, że jej sąsiad - 87-letni mężczyzna - na swoim podwórku przywiązał psa do drzewa i bije go drągiem po pysku. Na miejsce dotarli też pracownica schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim i lekarz weterynarii.

Na posesji zastano nieprzytomną suczkę, która w wyniku zadanego jej cierpienia doznała drgawek. Lekarz weterynarii stwierdził liczne obrażenia głowy, złamany nos i wylewy podskórne. Zwierzę zabrano do lecznicy, ale w środę późnym popołudniem zmarło.

"W zawodzie pracuję 20 lat, ale takiego przypadku jeszcze nie miałem, choć jako biegły sądowy mam do czynienia z różnymi przykładami znęcania się nad zwierzętami"

– powiedział weterynarz. Dodał, że 87-latek skatował psa, a "jego uderzenia drągiem po głowie suczki były bardzo precyzyjne".

"Pobił zwierzę, bo miał się zdenerwować"

– dodał Dolata.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

"Z uwagi na jego wiek i stan zdrowia musi zostać zbadany przez biegłych psychiatrów. Ich wyniki pozwolą na finalną ocenę karno-prawną"

– wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

 Źródło: niezalezna.pl PAP

 

#pies #śmierć #kryminalne #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo