Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Czy wojewoda cofnie decyzję Trzaskowskiego? Po tych słowach Sitnika goście wybuchli śmiechem

Czy wojewoda mazowiecki uchyli zarządzenie Rafała Trzaskowskiego, które zakazuje krzyży w stołecznych urzędach? Pytany o to w studiu TV Republika wicewojewoda, Robert Sitnik, nie potrafił udzielić odpowiedzi, ponieważ... jest na urlopie. Po tych słowach goście Miłosza Kłeczka wybuchli śmiechem.

Wysokie napięcie
screenshot - TV Republika

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie, w którym wprowadził standardy równego traktowania w podległym mu urzędzie. Jak napisała w czwartek "Gazeta Wyborcza", "Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce zakazuje krzyży w urzędzie, a urzędnikom eksponowania symboli religijnych na biurkach". Sam Trzaskowski oświadczył, że nikt nie zamierza prowadzić w Warszawie walki z jakąkolwiek religią, ale Polska jest państwem świeckim, Warszawa zaś jest tego państwa stolicą.

Dzisiaj o tej sprawie dyskutowana w programie Miłosza Kłeczka "Wysokie napięcie" na antenie TV Republika.

Prowadzący zapytał obecnego w studiu wicewojewody mazowieckiego, Roberta Sitnika z Polski 2050, "czy wojewoda sięgnie po swoje narzędzia i unieważni decyzję Rafała Trzaskowskiego".

- Nie rozmawiałem o tym z panem wojewodą, więc nie chcę się wypowiadać na ten temat - odparł Sitnik.

- Więc nie jest to traktowane w urzędzie wojewódzkim jako priorytet? - dopytywał Kłeczek.

- Jestem na urlopie, więc... - usłyszał w odpowiedzi.

Słowa Sitnika wywołały śmiech innych uczestników telewizyjnej debaty. 

- Wie pan, że wiceminister aktywów państwowych, który odpowiada za pocztę polską, też jest na urlopie. I kiedy pocztowcy strajkują, bo zarabiają poniżej minimalnego wynagrodzenia krajowego, to wiceminister napisał w mediach społecznościowych, że "jest na urlopie, ale życzy pocztowcom powodzenia" - zaznaczył Miłosz Kłeczek.

- Proszę pamiętać, tak wiceminister, jak i wicewojewoda o takich sprawach nie decyduje. To jest decyzja pana wojewody - powiedział Robert Sitnik.

- Czy pan wojewoda powinien się tą sprawą zająć? Chyba może pan zająć stanowisko? - pytał prowadzący.

- Nie mogę zająć stanowiska, natomiast my jako Polska 2050 jesteśmy za rozdzieleniem państwa od Kościoła - odpowiedział gość.

 Źródło: TV Republika, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo