Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zapora na granicy z Białorusią solą w oku Tuska. MSWiA opublikowało film z odpowiedzią! [WIDEO]

W październiku 2021 roku, kiedy w związku z atakiem na przejście graniczne w Kuźnicy oraz wzmożoną agresją nielegalnych migrantów na granicy z Białorusią zrodził się pomysł budowy zapory ochronnej, Donald Tusk zaznaczał, że członkowie jego ugrupowania będą głosować przeciwko specustawie. Mówił on również, że "ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat". Powstał. Ma się dobrze. Na najnowszym filmie MSWiA funkcjonariusze, którzy brali udział w odpieraniu ataku, opowiadają o tym, jak ważna jest właśnie ta negowana przez opozycję zapora.

I co teraz, panie Tusk?
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wczoraj rano na Twitterze Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono, jak będzie brzmiało czwarte pytanie referendalne - "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". Wiedząc, że jest to zarazem ostatnie pytanie, na które już 15 października będą mogli odpowiedzieć Polacy, Donald Tusk nie przeszedł obok tego obojętnie. 

"Ponieważ przez płot Błaszczaka przedostaje się do Polski codziennie rekordowo dużo migrantów, właściwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za budową prawdziwej bariery na granicy z Białorusią"

– napisał na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej. 

"To trzeba było przeżyć..."

MSWiA w którym filmie zamieszczonym na tej samej platformie przypomniało o tym, jak wyglądał groźny atak nielegalnych migrantów na przejściu granicznym w Kuźnicy, do którego doszło w 2021 roku. 

O szczegółach wydarzeń opowiadali w materiale funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy byli wtedy na miejscu i dzielnie bronili bezpieczeństwa naszej granicy. Jak pamiętamy, wielu z nich odniosło wtedy różnego rodzaju obrażenia podczas ataku agresywnych migrantów będących w asyście białoruskich funkcjonariuszy, którzy często dostarczali im sprzęt (np. kamienie, konary itp.).

"Białoruskie służby wspierały migrantów w tym ataku. Rzucali różnymi przedmiotami. Pomagaliśmy sobie nawzajem i chyba to nam pomogło przetrwać ten trudny czas... To trzeba było przeżyć, tego nie da się po prostu obejrzeć na filmie..."

– mówią funkcjonariusze SG.

Atak ten miał miejsce, tak jak już wspomnieliśmy, w 2021 roku, czyli jeszcze przed tym, jak na granicy Polski z Białorusią stanęła bariera ochronna. To wtedy też opozycja negowała, krytykowała i ogólnie mówiąc nie wierzyła w to, że taka zapora kiedykolwiek powstanie. Tak się jednak stało. Bariera stoi i ma się dobrze, pomagając naszym funkcjonariuszom w zwalczaniu prób nielegalnej migracji.

Zastanawia jednak, dlaczego Tusk - po raz kolejny - zmienia narrację o 180 stopni. Przecież to ten sam człowiek kpił z samego pomysłu, nie wierząc w jego realizację. Teraz mówi natomiast, że bariera to powinna być "prawdziwa"...

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, tvp.info

 

#Kuźnica #Polska #bezpieczeństwo #granica #Białoruś #Donald Tusk #bariera #opozycja #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo