Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk chce "prawdziwej bariery" na granicy. Rzońca dla niezalezna.pl: "Lider PO ośmiesza się po raz kolejny"

- Nie ma większego kameleona politycznego niż Donald Tusk, który jest w stanie wszystko przekręcić i obrócić kota ogonem, byleby tylko przedstawić swoją wersję, swój scenariusz. Ośmiesza się po raz kolejny - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl Bogdan Rzońca, europoseł PiS. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi lidera PO dotyczącej pytania referendalnego o barierę na granicy polsko-białoruskiej.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek

Czwarte pytanie referendalne ma brzmieć: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". Głos w sprawie zabrał dziś Donald Tusk, lider PO.

"Ponieważ przez płot Błaszczaka przedostaje się do Polski codziennie rekordowo dużo migrantów, właściwe pytanie powinno brzmieć: czy jesteś za budową prawdziwej bariery na granicy z Białorusią"

– napisał na Twitterze Tusk. 

Rzońca: "Tusk ośmieszył się po raz kolejny"

Z kolei zanim bariera na granicy powstała, Tusk przekonywał, że "oni udają, że zbudują wielki mur, a tak naprawdę chcą zrobić wielki wał - ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych, skutecznych zapór". Dodawał, że "ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli".

Bogdan Rzońca, europoseł PiS, w rozmowie z portalem niezalezna.pl, ocenił, że "nie ma większego kameleona politycznego niż Donald Tusk, który jest w stanie wszystko przekręcić i obrócić kota ogonem, byleby tylko przedstawić swoją wersję, swój scenariusz".

"Tusk ośmiesza się po raz kolejny. Wiadomo co mówił, kiedy budowano zaporę, wiadomo, jak był przeciwny tej zaporze, wiadomo co robi jego koleżanka Ochojska, która w PE dwukrotnie, razem z panią Różą Thun przedstawiała propozycje ośmieszające budowę zapory na granicy i bezpieczeństwo na wschodniej granicy z Białorusią"

– podkreślił Rzońca.

Nasz rozmówca wskazał, że "lider PO teraz próbuje się jakoś z tego wymiksować i mówi o jakiejś nowej, lepszej zaporze".

"Ja nawet jestem w stanie przyjąć do wiadomości, że któregoś dnia Donald Tusk zdymisjonuje szefa NATO, bo powie, że też jest wina NATO itd. Ten pan może się ośmieszać i wszystkie jego wypowiedzi wzmacniają prawą stronę"

– powiedział Rzońca.

Ochojska: "Nie ma czegoś takiego jak przymusowa relokacja"

Europoseł Janina Ochojska odnosząc się do pytania referendalnego "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?", oceniła, że "jest ono co do treści absurdalne, bo nie ma czegoś takiego jak przymusowa relokacja". Przekonywała również, że "proponowany przez Brukselę mechanizm jest dobrowolny, bo jest to akcja solidarności, a nie przymusu". 

Europoseł Bogdan Rzońca pytany o tę wypowiedź, podkreślił, że Janina Ochojska "mija się z prawdą". 

"Kiedy myśmy chcieli wpisać taką pewność, że nie będziemy przymuszani do przyjmowania imigrantów z uwagi na nasze zasługi ukraińskie, wtedy z Komisji Europejskiej nie było woli wprowadzenia twardego zapisu, że Polska zostanie zwolniona z mechanizmu relokacji. Co więcej, w tym rozporządzeniu jest przecież informacja, że może ten kontyngent migrantów zostać zwiększony"

– powiedział Rzońca.

Dodał, że "pan Tusk i pani Ochojska muszą się wstydzić za to co robili w ostatnich latach, jeśli chodzi o bezpieczeństwo Polski".

"Szukają wykrętów czy jakichś tanich rozwiązań, w które nikt już nie uwierzy. Tylko twarde stanowisko i tylko bezpieczna granica na wschodzie daje nam poczucie bezpieczeństwa, łącznie z relokacją wojsk i wzmocnieniem sił Straży Granicznej. Osoby takie jak pani Ochojska są w materii bezpieczeństwa kompletnie niewiarygodne"

– podsumował Rzońca.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo