Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Na Izraelu się nie skończy? Wiceszef MON ostrzega

"Wydarzenia z Izraela mogą generować kolejne fale migracyjne w kierunku Europy" – przyznał dziś wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Jak dodał polityk - jest to kolejne potwierdzenie napiętej sytuacji międzynarodowej. "Silna własna armia jest gwarancją bezpieczeństwa naszej ojczyzny" - podkreślił.

Rzeź w Izraelu...
twitter.com/@ostatnia_misja

Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa dziękował dziś w Kielcach samorządowcom z woj. świętokrzyskiego za udział w akcji "Murem za polskim mundurem".

"Chciałbym podziękować za współprace między rządem i samorządem, jeśli chodzi rozwój Wojska Polskiego. To niezwykle istotne, aby wokół żołnierza polskiego gromadziły się władze samorządowe wszystkich szczebli i wszystkie środowiska społeczno-polityczne"

–  mówił wiceszef MON.

Dodał, że "silna, własna amia jest gwarancją bezpieczeństwa ojczyzny". "Nie będzie wzrostu gospodarczego inwestycji, jeśli nie będzie suwerenność, a nie będzie suwerenności, jeśli nie będzie strzeżenia granicy, armii, która będzie na tej granicy pełnić wartę" – mówił.

Wiceminister zaznaczył, że "żyjemy w bardzo niespokojnych czasach". "To, co się wczoraj wydarzyło w Izraelu, jest potwierdzeniem napiętej sytuacji międzynarodowej. To będzie pewnie generowało kolejne fale migracyjne w kierunku Europy, to oznacza mniej stabilności, chaos na arenie międzynarodowej" – ocenił.

"Tym bardziej Polska w tym całym kontekście międzynarodowym, jawi się jako oaza spokoju i bezpieczeństwa, choć przecież za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Mimo to, dzięki żołnierzowi Wojska Polskiego, strażnikom granicznym i policjantom nasza granica pozostaje szczelna, a nasi obywatele mogą się czuć bezpiecznie"

– oświadczył.

Podkreślił, że "nic nie jest za darmo". "Każdego dnia serwery polskiego rządu, ministerstwa obrony narodowej są atakowane. Nasze służby zatrzymały ostatnio – co było komunikowane przez MSWiA – kilkunastu sabotażystów, którzy przygotowywali się do akcji sabotażu na naszych ciągach komunikacyjnych, szczególnie wokół Rzeszowa, czyli wokół hubu logistycznego. To, że dzisiaj możemy się spotkać w bezpiecznych okolicznościach, jest wynikiem takiej, a nie innej polityki, a ona nie jest dana raz na zawsze" – powiedział Ociepa.

Zdaniem wiceszefa MON "nie ma rzeczy ważniejszej, o której będziemy decydować podczas przyszłotygodniowych wyborów, niż nasze bezpieczeństwo".

"Mamy rząd, który zdecydował się zbudować zaporę, postawić na silne siły zbrojne i od samego początku, czyli od 2016 roku, zwiększać ich liczebność. Zakupiliśmy bardzo wiele nowoczesnego sprzętu jeszcze przed agresją rosyjską na Ukrainę. W tym samym czasie ta postawa nie była taka oczywista, bo przypominam, że opozycja głosowała przeciwko zbudowaniu zapory na granicy z Białorusią, przeciwko wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego na pasie przygranicznym"

– dodał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Izrael #Palestyna #wojna #terroryzm #bezpieczeństwo #Polska #świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo