Z OSTATNIEJ CHWILI
Wrocław/ Nie żyje jeden z policjantów postrzelonych w piątek przez Maksymiliana F. • • •

Ale to już było... Petru jak Rostowski. Twierdzi, że... „w budżecie nie ma pieniędzy”!

Prawo i Sprawiedliwość ogłasza kolejne propozycje programowe dla Polaków, podczas gdy opozycja ma do przekazania niezbyt wiele. Dlatego powraca "stara śpiewka" dotycząca funduszy w budżecie państwa. "Pieniędzy nie ma i nie będzie" - mówił kiedyś Jan Vincent Rostowski. Od tej wypowiedzi minęło już wiele lat, ale dziś w podobnym stylu mówił Ryszard Petru.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Ryszard Petru
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Już przed wprowadzeniem programu "Rodzina 500 Plus", który wszedł w życie dokładnie trzy lata temu, znajdowali się tacy, którzy twierdzili, że "pieniędzy nie ma i nie będzie". Tymczasem rząd radzi sobie z kolejnymi wyzwaniami i poszerza ofertę dla Polaków. Co na to opozycja? Dokładnie to samo, co trzy lata temu.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej we Wrocławiu Petru powiedział, że trzynasta emerytura, która znalazła się w tzw. nowej piątce PiS, "nie rozwiązuje fundamentalnie żadnego problemu".

- To jest wyłącznie przekazywanie emerytom pieniędzy tuż przed głosowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego

- stwierdził, dodając, że pieniądze powinny zostać przekazane na podwyżki dla nauczycieli.

Zdaniem lidera partii Teraz, w budżecie nie ma pieniędzy na dodatkowe 500 plus, trzynastą emeryturę i podwyżki dla nauczycieli.

- Budżet nie jest z gumy, z przerażeniem co chwilę słyszę nowe pomysły premiera Mateusza Morawieckiego, jak zatkać dziurę w budżecie. Ostatni z nich to skok na nasze oszczędności w OFE. Pomysł był taki by 3/4 nam oddać w postaci gotówki, a 1/4 zabierze rząd w postaci przekazania do funduszu rezerwy demograficznej

- mówił Petru.

Podczas gdy opozycja mówi, rząd działa. Tzw. nowa piątka PiS przewiduje wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, zwolnienie z podatku PIT pracowników do 26. roku życia, trzynaste świadczenie dla emerytów i rencistów, obniżenie z 18 do 17 proc. stawki podatku PIT, przywrócenie połączeń PKS przede wszystkim na wsiach i w małych miastach. Dodatkowo, 30 marca podczas konwencji w Gdańsku Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność w internecie będzie zachowana. Stwierdził, że będzie to teraz "piątka plus".

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#trzynasta emerytura #500 plus #budżet państwa

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo