Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

TVN24 z RMF FM oburzeni słowami Komorowskiego i Tuska! Nie? To skąd lament po wystąpieniu Dudy

Monika Olejnik i Konrad Piasecki z TVN oburzyli się słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który w Londynie stwierdził, że nie chce na siłę namawiać Polaków do powrotu do kraju, póki nie poprawią s

flickr.com/photos/kancelariapremiera
Monika Olejnik i Konrad Piasecki z TVN oburzyli się słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który w Londynie stwierdził, że nie chce na siłę namawiać Polaków do powrotu do kraju, póki nie poprawią się warunki życia. Atakujący nie byli jednak tak aktywni, gdy to samo przed wyborami parlamentarnymi w 2007 r. mówił Donald Tusk, czy trzy dni temu były prezydent Bronisław Komorowski.

Prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mediami polonijnymi odnosił się do sytuacji materialnej w Polsce, która stała się przyczyną emigracji. Wspominał swoją wcześniejszą wizytę w stolicy Wielkiej Brytanii w czasie kampanii prezydenckiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Andrzej Duda w Londynie: Polacy emigrują, bo w kraju nie ma perspektyw – ZDJĘCIA

- Mówiłem wtedy, że chciałbym, żebyście Państwo mogli wrócić do Polski - przypomniał prezydent. - Widzimy w Polsce postępujące rozwarstwienie społeczne, zanika wytwarzająca się po 1989 roku klasa średnia, ludzie ubożeją. To jest proces, który musi być zatrzymany, a nawet odwrócony. Dzisiaj nie powiem: pakuj się, wracaj do Polski bo wtedy ktoś mi zarzuci: ten człowiek mnie oszukał - powiedział wczoraj Andrzej Duda, który dzisiaj kończy swoją trzydniową wizytę w Londynie.


Jak zauważył prezydent, ci, którzy wyjechali, nie zrobili tego bo "chcieli opuścić swoją ojczyznę". - Wyjechaliście dlatego, że nie mieliście w naszym kraju w Polsce warunków do tego, żeby się rozwijać, żeby znaleźć pracę, czy żeby znaleźć pracę, która jest w godny sposób płatna, żeby można było zrealizować swoje ambicje życiowe, oczekiwania, czy na godnym poziomie utrzymać rodzinę – powiedział prezydent Andrzej Duda. - Wierzę w to, że w naszym kraju taka zmiana jest możliwa. Po raz kolejny powtarzam, że będę czynił wszystko, jako prezydent, aby takie dobre zmiany nastąpiły – stwierdził, dodając, że zadaniem rządzących w Polsce jest, aby podobne warunki pracy stworzyć w naszym kraju.

Słowa te wywołały oburzenie dziennikarzy bliskich Platformie Obywatelskiej. Monika Olejnik nawet z tej okazji na swoim Facebooku opublikowała twarz Andrzeja Dudy doklejoną do zdjęcia Andersa Breivika.

Co w tej samej sprawie mówił Donald Tusk w 2007 r., w trakcie kampanii wyborczej przypomniał Marcin Walter z Radia Zet:

- Dobrze wiem, że ci którzy zarabiają w Londynie pięć razy więcej niż w Polsce, nie wrócą tylko dlatego, że jakiś polityk przyjedzie i powie "wracajcie" - mówił do polskich emigrantów ówczesny przewodniczący PO. - Ośmieszyłbym się, gdybym mówił dziś w Londynie: "Słuchajcie, wracajcie". Bo co? Dam im równie dobrze płatną pracę jak w Londynie? Nie dam - stwierdził Tusk.


Podobnie w tej sprawie mówił w sobotę po gali wręczenia mu nagrody „Peryklesa” były prezydent Bronisław Komorowski:

- Migranci przybywają do innych krajów motywowani najczęściej dwoma względami: bezpieczeństwa osobistego i perspektywą lepszego życia. Tak się zresztą zachowują także Polacy wyjeżdżający za granicę - stwierdził polityk.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
sp
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo