W nowej sprawie Grodzki też będzie krył się za immunitetem. Koc: Musimy zdobyć Senat, jeśli chcemy go uchylić

Zdaniem senator Marii Koc z Prawa i Sprawiedliwości, kolejny wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego nic nie zmieni, jeżeli nie dokona się zmiana senackiej większości. - Jeżeli Platforma Obywatelska wygra te wybory, to pan marszałek dalej będzie się ukrywał za tym immunitetem, bo tak można wywnioskować po jego dotychczasowym postępowaniu  - oceniła.

Trudno spodziewać się, że w nowej sprawie Grodzki zachowa się inaczej
n/z Tomasz Grodzki fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Prokuratura Regionalna w Szczecinie przedstawiła kolejny wniosek o zniesienie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Sprawa związana jest z Fundacją Pomocy Transplantologii. Według śledczych fundacja ta była wykorzystywana do przestępstw finansowych i korupcji na dużą skalę, które szkodziły. 

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, suma korzyści majątkowych pozyskanych w wyniku tych przestępstw i korupcji, pod pozorem działalności Fundacji Pomocy Transplantologii, przekracza 1,5 miliona złotych. Tomasz Grodzki, obecny marszałek Senatu, był jednym z twórców tej fundacji.

Konieczna zmiana 

Zapytaliśmy senator Prawa i Sprawiedliwości Marię Koc o to, czy jej zdaniem jest jakakolwiek szansa na to, że tym razem większość senacka uchyli immunitet Grodzkiego.

- Jeśli obecna większość utrzyma swoją większość po wyborach, to myślę, że pan marszałek dalej będzie ukrywał się za swoim immunitetem. Dopiero kiedy będzie rzeczywiście demokratyczna większość w Senacie, to wtedy ten immunitet będzie uchylony i prokuratura będzie mogła podjąć jakieś czynności. Jak sami widzimy, w innej sprawie pan marszałek od kilku miesięcy sam nie chce się zrzec swojego immunitetu

- oceniła. 

- Pan marszałek pokazał, że za nic ma wezwania prokuratury, za nic ma wezwania wielu Polaków, którzy nawołują, żeby zrezygnował z immunitetu i wyjaśnił tę sprawę. Jeżeli Platforma Obywatelska wygra te wybory, to pan marszałek dalej będzie się ukrywał za tym immunitetem, bo tak można wywnioskować po jego dotychczasowym postępowaniu 

– zaznaczyła.

Bezkarny Grodzki 

To nie jest pierwsza próba prokuratury w celu pozbawienia marszałka Grodzkiego immunitetu. W marcu 2021 roku prokuratura w Szczecinie złożyła wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi i przekazała go do Senatu. Wtedy Prokuratura Krajowa twierdziła, że Grodzki miałby stawić czoło czterem oskarżeniom dotyczącym przyjęcia korzyści finansowych, które miały miejsce, gdy pełnił funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej. Niemniej jednak, Senat nie podjął decyzji w tej sprawie, ponieważ wniosek ten nie został poprawiony, mimo wcześniejszej prośby Senatu o to. W rezultacie prokuratura ponownie przedstawiła ten sam wniosek. Niemniej jednak w maju tego roku Senat w głosowaniu nie wyraził zgody na pociągnięcie Grodzkiego do odpowiedzialności karnej.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#opozycja #wybory 2023 #korupcja #Tomasz Grodzki #Senat #Platforma Obywatelska #Maria Koc

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (54)
Anonim 04.10.2023 17:32
i tacy nami rządzą ? jak to możliwe !
Anonim 04.10.2023 15:47
to ten po_ubecki smierdziuch kopertfield jeszcze nie siedzi w kryminale?
Anonim 04.10.2023 15:07
Przestępcy z ferajny PO nie powinni zasiadać w Polskim senacie.
wroc.mk 04.10.2023 00:11
  • Komentarze: 1750
W Platformie Obywatelskiej są już tylko łapówkarze, współpracownicy Moskwy i komedianci ?
Anonim 03.10.2023 21:53
Tylko większość w senacie bo PO nie opuści pana Tomasza o ile się się załapie na mandat (doktryna Neumanna(
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo