Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Jest kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiego. Ziobro ujawnia: To dotyczy zupełnie nowej sprawy

- Mogę Państwa poinformować, że w piątek wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie do Prokuratury Krajowej. Jest on przedmiotem oceny. - poinformował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - To dotyczy zupełnie nowej sprawy, która jest związana z procederem dotyczącym setek osób, gdzie wyłudzano pieniądze od tych pacjentów, wprowadzając ich w błąd, na okoliczność zapłacenia środków w zamian za leczenie czy przyspieszenie leczenia" - ujawnił.

Ziobro ujawnia szczegóły
Fot Tomasz Jedrzejowski/ Gazeta Polska

- "Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała nowy wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu - powiedział w Rozmowie pod Krawatem Radia Szczecin minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Kolejny wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tomasza Grodzkiego, ma związek z Fundacją Pomocy Transplantologii" - podało radio Radio Szczecin na swojej stronie internetowej. Według śledczych fundacja była wykorzystywana do popełniania oszustw i korupcji na masową skalę kosztem pacjentów. - "Mogę Państwa poinformować, że w piątek wpłynął wniosek o uchylenie immunitetu przygotowany przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie do Prokuratury Krajowej. Jest on przedmiotem oceny. To dotyczy zupełnie nowej sprawy, która jest związana z procederem dotyczącym setek osób, gdzie wyłudzano pieniądze od tych pacjentów, wprowadzając ich w błąd, na okoliczność zapłacenia środków w zamian za leczenie czy przyspieszenie leczenia" – mówi Zbigniew Ziobro cytowany przez rozgłośnię.

O co chodzi? 

Według ustaleń prokuratury łączna suma korzyści majątkowych pozyskanych w wyniku oszustw i korupcji popełnianych pod pozorem działalności Fundacji Pomocy Transplantologii przekracza 1,5 miliona złotych - zaznaczono.

Wniosek wpłynął do Prokuratury Krajowej i jest przedmiotem oceny, w zależności od oceny Prokuratury Krajowej, która zostanie przedstawiona podejmę decyzje o jego skierowaniu lub nie, gdyby były jakieś uwagi, do Senatu – dodaje minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Jednym z założycieli Fundacji Pomocy Transplantologii był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Postępowanie w sprawie Fundacji Pomocy Transplantologii, działającej w szpitalu w szczecińskim Zdunowie prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Śledztwo ws. fundacji związane jest z postępowaniem (zostało z niego wyłączone) dot. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Zarzuty prokuratury 

Prokuratura chce przedstawić zarzuty "przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich Tomaszowi Grodzkiemu w okresie, gdy był dyrektorem w Specjalistycznym Szpitalu im prof. Sokołowskiego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej". Wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi skierowano do Senatu w marcu 2021 r. Izba Wyższa nie zgodziła się na pociągnięcie Grodzkiego do odpowiedzialności karnej.

 Źródło: Radio Szczecin, niezalezna.pl

 

#Tomasz Grodzki #Zbigniew Ziobro #prokuratura #korupcja #Platforma Obywatelska #Koalicja Obywatlska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo