Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Hołownia i PSL razem do europarlamentu

Szymon Hołownia poinformował, że Zarząd Polski 2050 i Naczelny Komitet Wykonawczy PSL podjęły decyzję o zawiązaniu koalicji na wybory do PE. Stworzymy wspólne listy we wszystkich okręgach po to, by pokazać, że jest możliwa Trzecia Droga do Europy - powiedział marszałek Sejmu, lider Polski 2050.

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

"Nasza współpraca układa się wzorowo, a - skoro tak się układa - to przez te wybory też przejdziemy razem" - powiedział w środę Hołownia na wspólnej konferencji prasowej z szefem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Zaznaczył, że Polska 2050 i PSL stworzą wspólne listy we wszystkich okręgach wyborczych. Podkreślił, że koalicja będzie reprezentowała tych, "którzy nie są bezkrytycznymi 'eurofanami'", "którym się wszystko w Europie podoba i wystarczy, że tam jesteśmy, ale nie są też po stronie niebezpiecznych 'polexitowców'".

Chcemy iść do Europy po to, żeby w pragmatyczny sposób załatwić polskie sprawy, ważne dla polskich przedsiębiorców, naukowców, studentów, producentów

- zadeklarował Hołownia.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PSL #Trzecia Droga #Polska 2050 #Szymon Hołownia #Władysław Kosiniak-Kamysz #wybory do europarlamentu #wspólne listy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo