Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W uśmiechniętej Polsce coraz drożej. Morawiecki ostrzega: „Niebawem symfonia prawdziwych podwyżek...”

"Kto mógł się tego spodziewać?! Po tym, jak rządzący zabrali Polakom zerowy VAT na żywność, inflacja zaczęła rosnąć! Uśmiechnięta Polska odwdzięczyła się obywatelom wyższymi cenami najbardziej podstawowych produktów", napisał w obszernym poście na Facebooku były premier RP, Mateusz Morawiecki. I jak podkreślił - "to tylko przygrywka do prawdziwej symfonii podwyżek, jakie już niebawem dotkną Polaków! ".

Donald Tusk//Mateusz Morawiecki
fot. Zbyszek Kaczmarek/Fot. Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Odpowiadając na rosnące ceny zarówno żywności, jak i energii, gazu, paliw, były szef rządu - Mateusz Morawiecki, opublikował w sieci wpis. Bije w nim na alarm przed kolejnymi podwyżkami, które z nową władzą - wydaje się - są nieuniknione. 

"Kto mógł się tego spodziewać?"

"Ceny w sklepach rosną od kilku miesięcy. W marcu było to 2,1%, w kwietniu 2,4%, a w maju 2,9%. Mało tego - od 1 lipca podwyżki prądu średnio o 20% i gazu o 45% podkręcą ceny i inflację jeszcze mocniej!"

– napisał we wstępie.

I pisze dalej: "w ciągu zaledwie dwóch miesięcy ceny towarów na sklepowych półkach rosną niemal o połowę szybciej. Tak wynika z danych przedstawionych w "Indeksie cen w sklepach detalicznych" przez UCE RESEARCH i Uniwersytet WSB".

"Ale jeżeli ktokolwiek myśli, że są to problemy jednorazowe i przejściowe, jest w głębokim błędzie. To tylko przygrywka do prawdziwej symfonii podwyżek, jakie już niebawem dotkną Polaków!"

– wskazał Morawiecki.

I zaznaczył, że "wszystko ma oczywiście związek z końcem Tarczy Energetycznej".

"Podwyżki cen energii odbiją się na portfelach konsumentów, a także na przedsiębiorcach, a tym samym... ponownie na konsumentach"

– alarmuje.

Były premier przypomniał także - "jako konstruktywna opozycja Prawo i Sprawiedliwość argumentowało, apelowało i wzywało rząd do utrzymania tarcz - tych dotyczących zerowego VATu na żywność, energetycznej, ale i innych. Te apele spotkały się z milczeniem".

"My nie będziemy siedzieć cicho! Będziemy głośno domagać się działań rządu chroniących polskie rodziny przed wzrostem cen!"

– przyznał.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

 

#bezprawie Tuska #drożyzna #Polska #polityka #Donald Tusk #Mateusz Morawiecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo