Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Verhofstadt gościł na Campusie Trzaskowskiego i napisał: „Polska nie otrzyma unijnych funduszy”

Batalia o należne Polsce środki z Krajowego Planu Odbudowy trwa nieprzerwanie. Mimo spełnienia żądań - tzw. kamieni milowych, które postawiła Komisja Europejska, zamiast z góry, jest jeszcze bardziej pod nią. W Brukseli rozpoczął się pełnowymiarowy spór o to, czy Warszawa powinna otrzymać pieniądze z KPO. „Bez względu na to, jak kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, nie otrzyma unijnych funduszy” – napisał na Twitterze wybitnie antypolski lewicowy europoseł Guy Verhofstadt. Belg był gościem Platformy Obywatelskiej podczas Campusu Polska Przyszłości zorganizowanego przez Rafała Trzaskowskiego.

Znamienity gość Trzaskowskiego
Photo Claude TRUONG-NGOC CCA-SA 3.0 via Wikipedia Commons, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Guy_Verhofstadt_Parlement_européen_Strasbourg_26_nov_2014.jpg// twitter.com/@guyverhofstadt

Verhofstadt to belgijski polityk, a zarazem przewodniczący frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim. Nie raz i nie dwa zasłynął ze swoich nacechowanych anty-polsko wypowiedzi. Kontrowersje budzi zatem fakt, iż Trzaskowski z olbrzymim entuzjazmem gościł go podczas swojego wydarzenia. 

Przypomnijmy, że Polakom dał się poznać szczególnie w 2017 roku, kiedy to krótko po przemarszu z okazji Święta Niepodległości, przemawiał na forum Parlamentu Europejskiego. Z jego ust padło wtedy stwierdzenie, że Polacy, który biorą udział w takich demonstracja to „faszyści, naziści i biali suprematyści”.

"Polska nie otrzyma pieniędzy"

Mimo, iż sam jest Belgiem, na temat Polski i Polaków wypowiada się niezwykle często w mediach społecznościowych. Należy zaznaczyć, iż mimo ogromu wsparcie, jakim nasz kraj obdarzył uciekających przed rosyjską agresją Ukraińców, nie otrzymaliśmy żadnej pomocy materialnej z UE. Co ciekawe, lewicowy europoseł zaapelował teraz, by nie odblokowywać również funduszy z KPO dla Polski.

„Bez względu na to, jaką kluczową rolę Polska odgrywa w pomaganiu Ukrainie, nie otrzyma uijnych funduszy naprawczych, chyba że w pełni przywróci rządy prawa!”

– oznajmił.

Warto w tym miejscu przypomnieć, iż organizator Campusu - Rafał Trzaskowski, swego czasu chwalił się o czym rozmawiał z szefową Komisji Europejskiej - Ursulą von der Leyen. Temat przewodnim ich rozmowy była kontynuacja stawiania Polsce warunków zanim środki unijne zostaną odblokowane. Niespełna 4 lata temu, ten sam polityk, przekonywał na antenie Radia ZET, iż „Dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko będą mrożone. W związku z tym jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone”.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, tvp.info

 

#Guy Verhofstadt #Campus Polska Przyszłości #Rafał Trzaskowski #Platforma Obywatelska #KPO #Polska #Unia Europejska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo