Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

„To policzek dla Polaków”. Senator Koc komentuje obecność antypolskiego Belga na Campusie Trzaskowskiego

"Człowiek, który wyzywał od faszystów naszych Rodaków świętujących Dzień Niepodległości pod biało-czerwonymi flagami, nie powinien być zapraszany do Polski" - napisała w mediach społecznościowych senator RP Maria Koc. Tymi słowami skomentowała obecność antypolskiego belgijskiego europosła - Guy'a Verhofstadt'a na Campusie Trzaskowskiego.

European Parliament from EU, CCA 2.0 via Wikipedia Commons / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brexit_debate_-_Guy_Verhofstadt_(Renew,_Belgium)_(48753084028).jpg//twitter.com/@MariaKoc1

Kilka dni temu na Twitterowym profilu Campusu Polska pojawił się wpis z informacją odnośnie jednego z panelu przewidzianych podczas wydarzenia. Ma być on poświęcony „Europie przyszłości”. 

Kontrowersje budzi fakt, iż jednym z dyskutujących na temat właśnie przyszłości w Europie będzie były premier Belgii - Guy Verhofstadt, który w przeszłości zasłynął chociażby nazwaniem uczestników Marszu Niepodległości faszystami. Jakiś czas temu, polityk opublikował na Twitterze wpis, w którym oznajmił, że jeżeli Polska otrzyma środki z KPO, to przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen "zleci ze stołka". Argumentował to tym że „stawką jest dusza Europy”.

"To policzek dla Polaków"

O tym napisała na Twitterze senator Maria Koc, twierdząc, że obecność belgijskiego eurodeputowanego na Campusie Trzaskowskiego "to policzek dla Polaków". 

"Człowiek, który wyzywał od faszystów naszych Rodaków świętujących Dzień Niepodległości pod biało-czerwonymi flagami, nie powinien być zapraszany do Polski.Nie ma zgody na obrażanie i uwłaczanie Polsce i Polakom!"

- brzmi dalsza część wpisu.

 Źródło: niezależna.pl, twitter.com

 

#Platforma Obywatelska #Campus Polska #Rafał Trzaskowski #Radosław Sikorski #Guy Verhofstadt

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo