Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Skandaliczne słowa Tuska o reparacjach w obecności Scholza. Morawiecki: "Polska tego nie zapomni"

- Panie Donaldzie Tusk, skończyliśmy obaj studia historyczne, ale chyba wyciągnął pan z nich absolutnie opaczne wnioski. Oblał pan egzamin z historycznego elementarza. Polska tego nie zapomni - napisał na portalu X Mateusz Morawiecki, poseł PiS, były premier. Odniósł się w ten sposób do szokujących słów Tuska, który powiedział, że "kanclerz Scholz mówi otwarcie i to zaleta tego spotkania, że w sensie formalnym i prawnym, reparacje z punktu widzenia Niemiec są zamknięte i ma argumenty na rzecz tej tezy".

Morawiecki do Tuska: "Oblał Pan egzamin z historycznego elementarza"
screen - x.com/premierrp, x.com/MorawieckiM

Szokujące słowa Tuska o reparacjach w obecności Scholza 

Wczoraj odbyły się konsultacje międzyrządowe pomiędzy Polską a Niemcami. Na konferencji z premierem Donaldem Tuskiem kanclerz Niemiec Olaf Scholz mówił, że Niemcy są świadome swojej wielkiej winy i odpowiedzialności za miliony ofiar niemieckiej okupacji i "będą starały się realizować wsparcie" na rzecz osób ocalałych.

Scholz poinformował też o decyzji gabinetu federalnego ws. utworzenia w Berlinie "miejsca upamiętnienia polskich ofiar II wojny światowej i nazistowskiej okupacji". Dom Polsko-Niemiecki ma być "widocznym znakiem przeciwko zapomnieniu oraz przestrogą na przyszłość".

Dużo kontrowersji wywołała wypowiedź premiera Donalda Tuska, który oświadczył, że "kanclerz Scholz mówi otwarcie i to zaleta tego spotkania, że w sensie formalnym i prawnym, reparacje z punktu widzenia Niemiec są zamknięte i ma argumenty na rzecz tej tezy".

Morawiecki do Tuska: "Oblał pan egzamin z historycznego elementarza, Polska tego nie zapomni"

Do tej sprawy odniósł się Mateusz Morawiecki, poseł PiS, we wpisie na portalu X. 

"Zrzeczenie się reparacji za mgliste obietnice świadczeń dla pozostałych przy życiu ofiar, zrównanie Polaków i Niemców jako ofiar i przyznanie, że Niemcy muszą odgrywać wiodącą rolę w ramach UE"

– wskazał polityk.

Następnie zwrócił się do obecnego premiera: "Panie Donaldzie Tusk , skończyliśmy obaj studia historyczne, ale chyba wyciągnął pan z nich absolutnie opaczne wnioski. Oblał pan egzamin z historycznego elementarza. Polska tego nie zapomni"

 Źródło: x.com, niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #Donald Tusk #Olaf Scholz #reparacje #Niemcy #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo