Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zdumiewające słowa minister zdrowia o tabletce "dzień po". Pomyliła fakty, winą obarczyła... PiS

"To jest pomoc rodzicom, którym z wychowaniem nie wyszło" - tak o pigułce "dzień po" mówiła dziś minister zdrowia Izabela Leszczyna. Przy okazji wszyscy dowiedzieli się, że minister nie wie, jak działa pigułka, a do tego oczywiście winę zrzuciła na PiS.

Izabela Leszczyna
fot. Konrad Falecki - Gazeta Polska

Pod koniec marca prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę wprowadzającą dostęp bez recepty do antykoncepcji awaryjnej dla osób powyżej 15. roku życia. Tłumaczył, że jest przeciwny temu, by osoby w tym wieku kupowały pigułkę bez wiedzy rodziców. Rząd Donalda Tuska zapowiedział wówczas wprowadzenie "planu B", który pozwoliłby na sprzedawanie takiej pigułki bez recepty. 

Dziś mówiła o tym minister zdrowia Izabela Leszczyna. Słowa, jakie padły w wywiadzie dla Radia Zet, mogą zdumiewać.

To jest pomoc rodzicom, którym z wychowaniem nie wyszło. Bo jeśli szesnastolatka jest w niechcianej ciąży, a tylko wtedy się zgłosi po tabletkę, to znaczy, że rodzicom z procesem wychowawczym nie wyszło i szkole pod rządami PiS-u nie wyszło z edukacją zdrowotną, w tym seksualną

– stwierdziła minister zdrowia.

Mina prowadzącego rozmowę Bogdana Rymanowskiego mówi sama za siebie. Warto jednak dodać, że Leszczyna - przypominamy, minister zdrowia! -  pomyliła podstawowy fakt. Pigułka "dzień po" nie ma działania wczesnoporonnego i nie przerwie istniejącej już ciąży. Może jedynie doprowadzić do tego, że nie dojdzie do zapłodnienia. Minister zdrowia nie dość, że wszystko w tej kwestii pokręciła, to jeszcze powiązała to... z PiS-em. 

 Źródło: niezalezna.pl, Radio Zet

 

#Izabela Leszczyna #Minister Zdrowia #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo