Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Po spotkaniu liderów koalicji 13 grudnia. Na szczycie wrze, możliwa... rekonstrukcja rządu?

Rząd Donalda Tuska czeka już niebawem rekonstrukcja - donoszą dziennikarze po dzisiejszym spotkaniu liderów Koalicji 13 grudnia. Wedle nieoficjalnych informacji ze stanowiskami mieliby pożegnać się minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz i minister środowiska Paulina Hennig-Kloska. Wilczy bilet na stanowisko unijnego komisarza ds. obronności i bezpieczeństwa miałby dostać Radosław Sikorski. Po spotkaniu u Szymona Hołowni wszyscy liderzy ugrupowań koalicyjnych zamiast konferencji prasowej uciekali w angielskim stylu. Sam Hołownia poinformował, że "nie wyjdzie z gabinetu".

Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Donald Tusk, Władysław Kosinak-Kamysz
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Około godziny 10 w gabinecie marszałka Sejmu zebrali się: premier Donald Tusk, wicepremier, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polski 2050 Szymon Hołownia oraz współprzewodniczący Nowej lewicy Włodzimierz Czarzasty. Jak wcześniej informowali, rozmawiać mieli m.in. o propozycjach przepisów ws. aborcji oraz o uchwale Sejmu ws. embarga na rosyjską i białoruską żywność. I wygląda na to, że panowie "lekko" się posprzeczali.

"Po spotkaniu 'na szczycie':

  • Władysław Kosiniak-Kamysz ucieka tylnymi drzwiami,
  • Donald Tusk twierdzi, że MSH (marszałek Szymon Hołownia) zabierze głos i ucieka,
  • Włodzimierz Czarzasty połyka własny język i twierdzi, że z aborcją nie ma pośpiechu,
  • Szymon Hołownia informuje przez BOM (Biuro Obsługi Medialnej), że nie wyjdzie z gabinetu"

- podsumował na Twitterze Klaudiusz Slezak z Radia Nowy Świat.

Zgodnie z medialnymi relacjami spotkanie miało burzliwy charakter, a w trakcie Donald Tusk zażądać miał głowy ministra Bartosza Sienkiewicza, będąc niezadowolonym z tego, jak przeprowadził sprawę przejęcia TVP. Inną ofiarą miałby być - według donosów dziennikarzy - Radosław Sikorski, którego Tusk planuje wymienić, w zamian wysyłając na zsyłkę do jednej z instytucji medialnych.

Ze stanowiskiem miałaby pożegnać się także minister środowiska Paulina Hennig-Kloska, czyli bohaterka pierwszej afery obecnego rządu. Takie informacje podali Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca z Radia Zet. Ich zdaniem rząd czeka już niebawem rekonstrukcja.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Radio Zet, Radio Nowy Świat

 

#koalicja 13 grudnia #Rząd Donalda Tuska #Szymon Hołownia #Włodzimierz Czarzasty #Donald Tusk #Władysław Kosiniak-Kamysz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo