Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Petru chce „wypożyczyć posła Konfederacji”. Postawił jednak warunki - jakie?

- Jak wyrzucicie Brauna, wicemarszałka nie stracicie. Można zawsze wypożyczyć nawet posła Konfederacji - powiedział Ryszard Petru, polityk Trzeciej Drogi, zwracając się do przedstawicieli Konfederacji.

Ryszard Petru i Sławomir Mentzen
Twitter - Ryszard Petru

Grzegorz Braun zgasił świece chanukowe w Sejmie 

We wtorek 12 grudnia poseł Grzegorz Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone podczas uroczystości w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej w czasie, gdy obradom przewodniczył wicemarszałek Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Prowadzenie posiedzenia przejął marszałek Szymon Hołownia, który wykluczył Brauna z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury m.in. o zakłócanie obrządku religijnego. Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku.

Petru: "Można zawsze wypożyczyć nawet posła Konfederacji"

Przedstawiciele nowej większości w związku z tym wydarzeniem zapowiedzieli, że jeśli Konfederacja nie wykluczy Brauna ze swojej partii, Krzysztof Bosak może utracić funkcję wicemarszałka Sejmu. Ryszard Petru w porannym wywiadzie dla RMF FM przedstawił Konfederacji pewną propozycję, która miałaby polegać na... "wypożyczeniu posła Konfederacji", jeśli ta wyrzuci Brauna. 

"Rozumiem, że Konfederacja ma trudną sytuację. Wyrzucając posła Bruna może stracić tylu posłów, że przestanie być klubem i straci wicemarszałka. Moja deklaracja jest taka: jak wyrzucicie Brauna, wicemarszałka nie stracicie. Można zawsze wypożyczyć nawet posła Konfederacji, chodzi o to, żeby Braun nie miał siły rażenia, jaką ma teraz po tym skandalu"

– powiedział Petru.

 Źródło: RMF 24, niezalezna.pl

 

#wybory 2023 #Ryszard Petru #Grzegorz Braun #konfederacja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo