Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Morawiecki zachęca do współpracy. "Radzę moim oponentom politycznym skupić się na tym, co łączy"

Premier Mateusz Morawiecki w dniu kiedy został zaprzysiężony jego rząd, zwrócił się do politycznych przeciwników o to, by zechcieli współpracować dla dobra wspólnego. Mówił też o kobietach w swoim rządzie: "panie wnoszą do polityki coś niezwykle cennego. Zupełnie inne spojrzenie niż panowie".

Mateusz Morawiecki w Gościu Wiadomości
fot. TVP Info - Gość Wiadomości

Nowy rząd premiera Mateusza Morawieckiego został zaprzysiężony w Pałacu Prezydenckim. Jest w nim wiele nowych twarzy, a szef gabinetu nie ustaje w staraniach o uzyskanie sejmowej większości dla siebie i ministrów.

"Chciałem bardzo gorąco podziękować koleżankom i kolegom, z którymi miałem zaszczyt pracować przez ostatnie lata" - powiedział premier Mateusz Morawiecki w "Gościu Wiadomości", mówiąc też o swoim nowym rządzie.

- Chciałem, aby nowy rząd budował na doświadczeniu, które zebraliśmy przez ostatnie lata, ale są tam także osoby, których wcześniej w rządzie nie było. To osoby o charakterze eksperckim, które świetnie sprawdzą się w naszym rządzie - stwierdził.

Sporą część rządu Morawieckiego stanowią kobiety, co obecny szef rządu również skomentował: - Panie wnoszą do polityki coś niezwykle cennego. Zupełnie inne spojrzenie niż panowie, chciałbym, żeby tak było w przyszłości.

Tak wyszło, szukając osób o bardzo wysokich kompetencjach, doświadczeniu, a zarazem energii do działania (...) Cieszę się, że są to osoby, które nie tylko teraz pokażą, na co je stać. Te ziarna, które siejemy, jestem przekonany, że wyrosną w przyszłości.

– podkreślił Morawiecki.

Premier krótko zwrócił się też do polityków, którzy są jego przeciwnikami.

Wiem, że nienawiść potrafi również łączyć, ale radzę moim oponentom politycznym skupić się na tym, co łączy (...) Oferujemy zgodę, bardzo pozytywny program dla wszystkich Polaków - stwierdził.

 Źródło: niezalezna.pl, TVP

 

#premier #rząd #Mateusz Morawiecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo