Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Członek Polski 2050 z zarzutami. Co na to Hołownia? Wśród 20 tys. kandydatów "może się znaleźć ktoś..."

Kandydat na prezydenta Katowic Dawid Durał usłyszał zarzuty dotyczące psychicznego znęcania się nad żoną i synem oraz naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji. Co na to Szymon Hołownia? "W Trzeciej Drodze jest około 20 tys. kandydatów, może się wśród nich znaleźć ktoś, kogo postawa budzi wątpliwości" - powiedział lider Polski 2050 i marszałek Sejmu.

Szymon Hołownia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Durał był kandydatem KWW Katowice 2050. Na początku kampanii wyborczej wsparcia udzieliła mu Polska 2050, której jest członkiem, i z której listy kilka miesięcy wcześniej bezskutecznie ubiegał się o miejsce w Sejmie, a także Ruch Autonomii Śląska, społeczny KATO Protest. Kandydaci wszystkich tych ugrupowań stworzyli listy Katowic 2050 do Rady Miasta Katowice. W efekcie postawionych zarzutów Polska 2050, Ruch Autonomii Śląska, KATO Protest oraz kandydaci partii Razem wycofali w środę poparcie dla Dawida Durała.

Do sprawy odniósł się w środę lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

W samej Trzeciej Drodze kandydatów jest ponad 20 tys. Oczywiście, że może się wśród nich zdarzyć ktoś, kogo postawa budzi wątpliwości. Mam nadzieję, że nasza postawa nie budzi u nikogo wątpliwości. My natychmiast po powzięciu tej informacji, podjęliśmy decyzję o wycofaniu swojego poparcia dla tego kandydata. Jest to decyzja absolutnie oczywista. Dalej sprawą zajmą się organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości

– powiedział dziś Hołownia.

Katowicka "Gazeta Wyborcza" jako pierwsza poinformowała o interwencji policji, do której doszło w domu Durałów w Wielki Piątek (29 marca). Według jej ustaleń, żona kandydata na urząd prezydenta miasta zaalarmowała mundurowych, że jej mąż awanturuje się pod wpływem alkoholu. "GW" opisała, że 41-latek znieważył i szarpał funkcjonariuszy, a następnie trafił do izby zatrzymań, gdzie spędził dwie noce.

Według informacji przekazanych przez szefa Prokuratury Rejonowej Katowice Południe Sławomira Barnasia, do interwencji policji w domu Durałów doszło w Wielki Piątek (29 marca). Materiały z postępowania przygotowawczego trafiły do prokuratury dwa dni później, wraz z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. Po przesłuchaniu podejrzanego prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze – dozór policji, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, ma też nakaz opuszczenia lokalu, w którym z nimi dotychczas mieszkał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Szymon Hołownia #zarzuty #Polska 2050

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo