Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Bodnar chce wybrać „dublera”. Nie będzie nim Bilewicz, który zajmuje nieistniejące stanowisko

Zajmujący nieistniejące stanowisko "p.o. Prokuratora Krajowego" Jacek Bilewicz stwierdził, że nie będzie startował w "konkursie" na Prokuratora Krajowego, który ma się odbyć, mimo, że zgodnie z prawem Prokuratorem Krajowym jest Dariusz Barski.

Adam Bodnar i prokurator Jacek Bilewicz
Ministerstwo Sprawiedliwości - @ms_gov_pl

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar ogłosił "konkurs" na stanowisko Prokuratora Krajowego. Kandydatów można zgłaszać do 16 lutego. Oceni ich dziewięcioosobowy zespół z wiceminister sprawiedliwości Marią Ejchart jako przewodniczącą. Co ciekawe, zgodnie z prawem Prokuratorem Krajowym wciąż jest Dariusz Barski, a mimo to resort sprawiedliwości chce wybrać "dublera".

Bilewicz zapytany, czy zamierza wziąć udział w "konkursie", odparł, że dotychczas w prokuratorze zajmował się współpracą międzynarodową i chciałby to kontynuować. "Jeżeli moi przełożeni pozwolą, to widzę się w tym aspekcie działania prokuratury" - dodał.

Zaznaczył, że "konkurs" na Prokuratora Krajowego to "niepowtarzalna możliwość na to, by wybrać kandydata, który będzie reprezentował całe środowisko i który nie będzie kwestionowany".  Bilewicz potwierdził też, że po okresie zajmowania nieistniejącego stanowiska p.o. Prokuratora Krajowego i po "konkursie" zostawi pole do działania innym. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jacek Bilewicz #prokuratura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo