Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jest decyzja sądu w sprawie TVP! Nominaci Sienkiewicza działali bezprawnie - skarga oddalona

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy oddalił skargę na orzeczenie referendarza sądowego odmawiające wpisu rady nadzorczej TVP do KRS. "Przewodniczącym" tej rady miał być Piotr Zemła - jedna z twarzy bezprawnego przejęcia mediów publicznych przez nominatów Bartłomieja Sienkiewicza.

TVP
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Przypomnijmy: tydzień po przejęciu władzy przez rząd Donalda Tuska do siedziby TVP weszli nominaci ministra kultury, twierdząc, że są nowymi władzami TVP. Przejęli budynek przy Woronicza i rozpoczęli nadawanie "wiadomości". Wyłączyli też kanał TVP Info, a jedną z pierwszych decyzji było usunięcie z VOD serialu "Reset". 

9 stycznia referendarz sądowy oddalił wniosek o wpis do KRS zmian w spółce w zakresie zmiany składu osobowego Rady Nadzorczej. Jedną z twarzy bezprawnego działania neo-władz TVP był "przewodniczący" tej rady Piotr Zemła: adwokat, który wdał się w dyskusję z posłami Prawa i Sprawiedliwości, będącymi w siedzibie TVP na interwencji poselskiej. 

Dziś w tej sprawie zebrał się sąd. Na posiedzeniu niejawnym sędzia Małgorzata Kamińska oddaliła skargę na orzeczenie referendarza. Wniosek został oddalony, umorzono postępowanie w zakresie wpisu nowego zarządu, ustalono też, że koszty postępowania ponosi wnioskodawca.

Postanowienie sądufot. / Niezalezna.pl

Co na to Piotr Zemła? Napisał, że "postanowienie jest nieprawomocne, oczywiście będzie zaskarżone".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#TVP #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo