Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Domański zaprzecza informacjom podawanym przez TV Republika o cięciach w MON. Nisztor zadał mu jedno pytanie

Choć Telewizja Republika ujawniła dokument, potwierdzający, że koalicja 13 grudnia rozważa cięcia wydatków w zakresie centralnego planu rzeczowego dla armii , to od polityków z rządu Tuska wciąż słyszymy przekaz o rosnących wydatkach na obronność. "W przyszłym roku wydatki na obronność wzrosną i to wzrosną wyraźnie" - powiedział dziś na antenie neo-TVP Info Andrzej Domański - minister finansów. Odpowiedział mu dziennikarz Republiki - Piotr Nisztor.

Andrzej Domański
fot. Zbyszek Kaczmarek//@PNisztor - Gazeta Polska//twitter.com

MON rozważa ograniczenie wydatków na obronność o 25 proc. (ok. 57 mld zł) w latach 2025-2028 - taką informację ujawniła wczoraj Telewizja Republika.

Po tym, jak trafiła ona do opinii publicznej, niemal wprost padały sugestie, że informacja przekazana przez red. Piotra Nisztora to fake news. Po konferencji przedstawicieli Sztabu Generalnego WP okazało się jednak, że dokument faktycznie istnieje, choć stwierdzono, że to „ścieranie się poglądów”. Autentyczność zapisów potwierdzili również posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy przeprowadzili interwencję poselską.

Ostatecznie cały dzień bagatelizowania dokumentu, jak poinformowała Republika, zakończyć miał się… wizytą Żandarmerii Wojskowej w Sztabie Generalnym WP. Odpowiadający za dyscyplinę wojskową żołnierze mieli szukać tam źródła przecieku do Telewizji Republika.

Żandarmeria w jednozdaniowym komunikacie w mediach społecznościowych zaprzeczyła, ale red. Nisztor potwierdził, że czynności podjęto. 

Więcej w tekście poniżej:

Autentyczność informacji przekazanej przez stację red. Tomasza Sakiewicza potwierdził również szef BBN - Jacek Siewiera. 

"Dokumenty, które zostały ujawnione przez - jak pani redaktor nazwała "propisowskie media", ja bym powiedział "konserwatywne media" - są prawdziwe"

– powiedział wczoraj na antenie TVN24.

Idą w zaparte...

Mimo to, ekipa Tuska wciąż przekonuje, że żadnych cięć nie przewidziano. Ba, mówią oni nawet o tym, że "wydatki na obronność wzrosną". Ciekawe, prawda? 

"W przyszłym roku wydatki na obronność wzrosną i to wzrosną wyraźnie. Sytuacja za naszą wschodnią granicą jest bardzo trudna i ona wymaga pełnej odpowiedzialności od polityków i również pełnej odpowiedzialności przy tworzeniu budżetu, dlatego chciałbym jednoznacznie zdementować pojawiające się wczoraj w przestrzeni medialnej informacje o rzekomym ograniczaniu wydatków na obronność"

– stwierdził Andrzej Domański, minister finansów w rządzie Tuska.

Z odpowiedzią pospieszył Piotr Nisztor, który głośny dokument ujawnił...

'Pytanie tylko jak w ramach tego rosnącego budżetu na obronność będą wyglądały wydatki w ramach CPR i skąd wziął się pomysł, aby dokonać tam cięć na ponad 57 mld zł w latach 2025-2028"

– napisał na Twitterze dziennikarz Republiki.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, 300polityka.pl

 

#MON #Polska #media #Telewizja Republika #obronność #budżet #pieniądze #bezprawie Tuska #bezpieczeństwo #rząd

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo