Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

„Donald Tusk liczy na wsparcie swoich niemieckich mocodawców”. Zobacz nowy spot PiS o Weberze

„Donald Tusk liczy na wsparcie swoich niemieckich mocodawców. My na to nie pozwolimy” - mówi lektor na zakończenie nowego spotu Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącego skandalicznej wypowiedzi Manfreda Webera.

Manfred Weber
Printscreen Twitter

Przypomnijmy, niemiecki polityk w wywiadzie dla telewizji ZDF zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest wrogiem i "będzie zwalczane". Weber, szef Europejskiej Partii Ludowej, stwierdził, że "każda partia musi zaakceptować państwo prawa; to jest zapora przeciw przedstawicielom PiS-u w Polsce".

W odpowiedzi na skandaliczną wypowiedź, która de facto jest próbą wpływania na wybory w Polsce, premier Mateusz Morawiecki wezwał Manfreda Webera do debaty 2 października.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało też spot, w którym streszcza sprawę:

Rafał Bochenek i Radosław Fogiel wystąpili wspólnie na konferencji prasowej w Warszawie. 

Rzecznik PiS wskazał, że Manfred Weber nie po raz pierwszy wychodzi z ostrym przekazem.

"Wcześniej mówił, że będzie stosował różnego rodzaju zapory ogniowe przeciwko rządowi polskiemu. Dzisiaj już wprost stosuje narrację i retorykę wojenną, niespotykaną, jeśli chodzi o komunikację między państwami członkowskimi Unii Europejskiej, między czołowymi politykami. To retoryka bardzo agresywna"

– ocenił.

Wyraził pogląd, że Niemcy chcą wpływać na proces demokratyczny w Polsce. "Ta wypowiedź jest tego najlepszym dowodem i potwierdzeniem" – powiedział.

Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych wyraził zaś pogląd, że Weber ujawnił swoje cele. "Tym, co nie podoba się niemieckim politykom jest fakt, że w Polsce demokratycznie wybrany rząd kieruje się interesem polskim, a nie interesem jakiegokolwiek innego kraju" – ocenił.

"Do tego dochodzi też pewnie frustracja wywołana kryzysem gospodarczym w Niemczech. (…) Chodzi tu również o bankructwo, również bankructwo moralne polityki prowadzonej przez Niemcy, próby handlowania rosyjskim gazem i udawanie, że nie widzi się zagrożenia. Chodzi też o to, że w końcu Polska nie ogląda się na Berlin w swoich decyzjach, to na pewno boli takich niemieckich polityków jak Manfred Weber i dlatego bardzo by chcieli, żeby w Polsce zmienił się rząd"

– mówił Fogiel.

Napisz list do Webera

Również portal Niezalezna.pl zareagował na działania i słowa Manfreda Webera - zainicjowaliśmy akcję, w której możecie napisać list do niemieckiego polityka. Więcej informacji tutaj.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Manfred Weber #Niemcy #napisz list #spot PiS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo