Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

„Łamiecie wszelkie traktaty i chcecie nas z Tuskiem pouczać?”. Komentarze po skandalicznej wypowiedzi Webera

"Herr Weber! (...) Łamiecie bezczelnie traktaty, stosujecie blokady medialne, żeby tylko niemieckie społeczeństwo nie mogło dowiedzieć się o gwałtach na kobietach i przestępstwach waszych muzułmańskich, nielegalnych imigrantów. I wy razem ze swoim pomagierem Tuskiem chcecie nas pouczać?" - napisał na Twitterze Przemysław Czarnek. To jedna z wielu reakcji na kolejną skandaliczną wypowiedź Manfreda Webera. Niemiecki polityk oznajmił wczoraj, że jego celem jest zniszczenie Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk i Manfred Weber
domena publiczna / European People's Party /flickr/

Morawiecki proponuje debatę

W wywiadzie dla telewizji ZDF Weber mówił o... "zwalczaniu" PiS-u. Rzucił on, iż "każda partia musi zaakceptować państwo prawa; to jest zapora przeciw przedstawicielom PiS-u w Polsce, którzy systematycznie atakują państwo prawa i wolne media".

Dziś do tych słów odniósł się m.in. premier Mateusz Morawiecki, który napisał, że "miarka się przebrała" i zaproponował Weberowi debatę w mediach. "Zarzucacie nam łamanie demokratycznych reguł? Proszę to powiedzieć milionom Polaków w telewizyjnym starciu. Zapraszam Pana na debatę 2 października" - napisał Morawiecki

Czarnek: Łamiecie bezczelnie traktaty

Premier zaznaczył też rolę Donalda Tuska w takich atakach na Polskę i utworzył hasztag "TuskPomocnikWebera", pod którym pojawiły się wkrótce wypowiedzi innych polityków.

Herr Weber. Sie haben keine Ahnung von Rechtsstaat und freien Medien ("nie macie pojęcia o rządach prawa i wolnych mediach" - przyp. red.). Łamiecie bezczelnie traktaty, stosujecie blokady medialne, żeby tylko niemieckie społeczeństwo nie mogło dowiedzieć się o gwałtach na kobietach i przestępstwach waszych muzułmańskich, nielegalnych imigrantów. I wy razem ze swoim pomagierem #Tusk chcecie nas pouczać? To wy jesteście wrogami demokracji

– napisał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Na inny fakt zwrócił uwagę pomorski polityk PiS, Kacper Płażyński. "To co mówi Weber, następca Tuska w fotelu szefa Europejskiej Partii Ludowej, to jest niezwykłe. Doświadczony niemiecki (to też ważne) polityk używa RETORYKI WOJENNEJ wobec członków innej partii z Polski. Jak oni nas nienawidzą, a może się po prostu boją?" - napisał Płażyński.

Joachim Brudziński pyta czyje interesy reprezentuje "pomocnik Webera", a Zbigniew Kuźmiuk przypomniał niedawny występ Niemców w Gdańsku, gdzie wybrzmiała ulubiona piosenka żołnierzy Wehrmachtu. "Herr Tusk zadowolony?" - pyta Kuźmiuk.

 

Wypowiedź skomentowali także inni politycy:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Przemysław Czarnek #Manfred Weber #Mateusz Morawiecki #Niemcy #Donald Tusk #Tusk pomocnik Webera

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo