Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niemiec walczy z polskim rządem. Morawiecki wezwał go do debaty. NAPISZ do Webera - niech nie będzie tchórzem

Premier Mateusz Morawiecki, w odpowiedzi na skandaliczną wypowiedź Manfreda Webera dla niemieckiej telewizji, wezwał polityka do debaty. Szef polskiego rządu - atakowanego przez Webera - wyznaczył nawet konkretny termin. Nie wiadomo, jaka będzie reakcja szefa EPL, ale nasi Czytelnicy również mogą wezwać niemieckiego polityka do starcia z polskim premierem. Poniżej instrukcja jak to zrobić.

Manfred Weber
fot. European People's Party - EPP Athens, 2-3 December, 2022, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=126278681

Manfred Weber w wywiadzie dla telewizji ZDF zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest wrogiem i "będzie zwalczane". Niemiecki polityk, szef Europejskiej Partii Ludowej stwierdził, że "każda partia musi zaakceptować państwo prawa; to jest zapora przeciw przedstawicielom PiS-u w Polsce".

W odpowiedzi na skandaliczną wypowiedź, która de facto jest próbą wpływania na wybory w Polsce, premier Mateusz Morawiecki wezwał Manfreda Webera do debaty 2 października.

"Jako premier polskiego rządu, który reprezentuje większość sejmową wybraną w demokratycznych wyborach, nie pozwolę, by wybory Polaków były tak szkalowane. Manfred Weber - niemiecki szef partii , do której należy Platforma Obywatelska, wymienił w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość wśród ugrupowań, które będą przez nich zwalczane. Nazwał nas swoimi wrogami..."

- mówił Morawiecki w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

"Jeśli Niemcy otwarcie przyznają, że będą ingerować w wybory w Polsce, to niech staną z otwartą przyłbicą. Panie Weber, proszę nie posługiwać się swoim pomocnikiem Donaldem Tuskiem. Proszę stanąć do debaty. Zarzucacie nam łamanie demokratycznych reguł? Proszę to powiedzieć milionom Polaków w telewizyjnym starciu. Zapraszam Pana na debatę 2 października. W najbliższych dniach jesteśmy gotowi rozmawiać o szczegółach takiego starcia"

– powiedział szef polskiego rządu.

Akcja Niezalezna.pl - napisz do Webera!

W odpowiedzi na słowa Webera i wezwanie go do debaty z premierem Mateuszem Morawieckim, Niezalezna.pl zachęca czytelników do wysyłania e-maili do niemieckiego polityka.

Poniżej zamieszczamy instrukcję, jak to zrobić.

Wiadomość w języku angielskim do wklejenia w treści maila:

Herr Weber, once again you're overstepping by meddling in Polish internal affairs. Your accusations, branding Poland as an unlawful state, are baseless and provocative. Poland’s Prime Minister Mateusz Morawiecki challenges you to back up these claims in a face-to-face debate. Don't be a coward—stand up to this challenge. #WeberCoward

E-maile w języku angielskim należy wysyłać na adresy Manfreda Webera:

manfred.weber@europarl.europa.eu

info@manfredweber.eu


Polskie tłumaczenie treści maila:

Herr Weber, po raz kolejny przekracza Pan granicę, wtrącając się w wewnętrzne sprawy Polski. Pana oskarżenia, piętnujące Polskę jako państwo niepraworządne, są bezpodstawne i prowokacyjne. Premier Polski Mateusz Morawiecki wzywa Pana do argumentowania tych oskarżeń w bezpośredniej debacie. Nie bądź tchórzem — podejmij wyzwanie. #WeberTchórz

Zaznaczamy, że wiadomość należy wysyłać w języku angielskim.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo